РубрикиБез рубрики

Вдячні за партнерську допомогу

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зустрівся з послом США в Україні Марі Йованович. У форматі ділового ланчу сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію, виборчий процес, а також співпрацю між двома країнами.

«Ми вдячні за всебічну підтримку, яку США надає Україні у боротьбі з російською агресією. На міжнародній арені, в оборонній чи енергетичних галузях — ми знаємо, що Україна може розраховувати на партнерську допомогу. Ми відчуваємо вашу підтримку в конкретних речах, і для нас це надзвичайно важливо», — наголосив Максим Степанов, зауваживши, що цьогоріч обсяг допомоги від США Україні збільшено майже до 700 мільйонів доларів.

РубрикиТема дня

Пліч-о-пліч супроти агресії

У понеділок, 25 лютого, біля Одеського морвокзалу пришвартувався американський ракетний есмінець «Дональд Кук» (DDG 75), який перебуває в Чорному морі із запланованим візитом у рамках постійної підтримки партнерів США у Чорноморському регіоні.

«Дональд Кук», що належить до Шостого (середземноморського) флоту США, — третє американське військово-морське судно, задіяне в операціях у Чорному морі в 2019 році. Для посилення взаємосумісності із союзниками та партнерами НАТО й демонстрації колективної рішучості у підтриманні безпеки в регіоні есмінець зайшов у Чорне море 19 лютого. Перед тим, у січні, «Дональд Кук» та «Форт МакГенрі» здійснили візити до портів Грузії та Румунії відповідно. А загалом до Одеси DDG 75 зайшов уже вчетверте.

РубрикиБез рубрики

Урочистий марш 28-ї

Військовослужбовці 28-ї окремої механізованої бригади, які після восьми місяців перебування на фронті повернулися в Одесу, 26 лютого урочистим маршем пройшли вулицями нашого міста, демонструючи незламність українських захисників в обороні Батьківщини.

Перед ходою бійці помолилися у Свято-Троїцькому гарнізонному військовому храмі, що у сквері Космонавтів, за перемогу української армії над агресором і за упокій душ полеглих побратимів. Після молебню вони поклали квіти до меморіального каменя в сквері Небесної Сотні, де буде встановлений пам’ятник загиблим захисникам-одеситам, і з портретами бойових друзів, які віддали життя за Україну, урочистим маршем пройшли центральними вулицями міста.

РубрикиБез рубрики

«Дякую Тобі, моя дорога Одесо!»

Це освідчення у любові до нашого міста великий українець і великий поет Дмитро Павличко написав у квартирі Анатолія Глущака, свого друга й літературного побратима, в якого зупинявся під час нинішніх відвідин Одеси, на аркуші із сувенірного блокнота, виданого до 100-річного ювілею «Чорноморських новин: Дмитро Васильович уголос зважував кожне слово і впевнено клав його на папір. То слова — написані серцем. Поета і громадянина.

Він казав, що дуже вражений гостинністю, з якою його зустрічали й одесити, й жителі Доброслава та Чорноморська, де йому також пощастило побувати, що бачив перед собою справжніх українців, здатних уберегти свою молоду державу в дуже непростий і відповідальний час, обравши гідного президента, який би продовжив утвердження нашої незалежності та європейськості.

РубрикиБез рубрики

Із затхлого минулого

Народний депутат України і водночас голова Одеської обласної організації партії «Відродження» Василь Гуляєв ніколи не згайнує можливості постати у пресі чи своїм портретом, чи у словесному образі, за будь-якої нагоди вітаючи краян зі всілякими датами нашого життя — хоч червоними, хоч зеленими, хоч сіро-буро-малиновими…

Ось і в недавньому своєму поздоровленні («ЧН» від 14 лютого) учасникам афганської трагедії він, такий ніжний й уважний, дякує військовим за подвиги, здобуті «нами» на тій чужій, не нашій війні. Й водночас ані слова не знаходить, аби сказати правду про ту бійню, на яку кремлівські «стратеги» послали і наших, українських, хлопців. Нехай би той брежнєвський бомонд сам пішов у наступ на афганських патріотів, у перших рядах соціалістичних захоплювачів чужої землі та чужих душ, то зрозумів би, чи варто міняти наших чесних і чистих душею бійців на «200-ті» цинкові «монументи» слави…

РубрикиБез рубрики

Експортні плюси аграріїв

За результатами 2018 року зовнішньоторговельний обіг агропромисловими товарами між Україною та країнами Європейського Союзу порівняно з 2017-м збільшився на 11,4%, сягнувши $9 млрд. З них $6,3 млрд припадає на український аграрний експорт.

«Експорт продукції АПК до країн ЄС продовжує демонструвати щорічне зростання: у 2016-у він був трохи більше $4 млрд, у 2017-у — $5,8 млрд, а за результатами 2018-го перевищив $6,3 млрд», — підкреслила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Посадовець зазначила, що така динаміка чітко демонструє успішність Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у сфері агропромислового комплексу: «Це дає нам підстави говорити про те, що українські виробники є конкурентоспроможними на ринках європейських країн і можуть успішно експортувати свою продукцію відповідно до найвищих стандартів безпечності та якості».

Щоб «хатинка» не муляла очі...

Позачергова сесія Одеської обласної ради, яка відбулася минулої п’ятниці, хоч і містила досить куций перелік питань порядку денного, трохи більше двох десятків, і тривала не довше трьох годин, усе ж не обійшлася без звичних суперечок, взаємних звинувачень та нарікань як на незадовільну роботу депутатського корпусу, так і на дії керівництва самої ради та ОДА.

Робочу президію сесійного засідання очолював голова облради Анатолій Урбанський. Поруч — його заступники Олег Радковський і Юрій Димчогло та голова облдержадміністрації Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Дмитро ПАВЛИЧКО: «Поезія — це жанр сповіді»

Зустріч зі славним українським поетом і перекладачем, відомим громадським діячем, лавреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, Героєм України Дмитром Павличком відбулася минулої п’ятниці в Одеському літературному музеї.

Так, поети завжди зізнаються в любові. До своєї Батьківщини, до матері, до жінки… До Свободи. До життя. Властиво, усе це і є тим, що називаємо таким всеохопним словом — Життя.

Все його життя якраз і є — любов, у якій переплетене все: рідне село Прокурава на Прикарпатті й уся Україна, і біль, і пристрасть, і ніжність. Нині йому вже під… Та ні — ще під дев’ятдесят. Ще не підступила життєва втома, ще струменить вражаюча енергетика слова і не дивує — захоплює легкість думки і тривкість пам’яті — вона вибухає сплесками карбованих строф, чіткістю спогадів різних літ, а злучені докупи серця слухачів і його велике серце стають наче сполученими чашами, що виповнені отією любов’ю, передовсім — до України. Без утоми і як завжди полум’яно він віддаватиме цю любов усім, хто числить себе українцями, і хто вважає себе інакшими, хоч і живе тут, а хоч і не тут — його любові стачить на всіх.

РубрикиБез рубрики

Відкрий для себе український світ

Департамент освіти і науки Одеської міської ради оголосив конкурс учнівських історико-дослідницьких робіт «Відомі одесити». Учням 8—11-х класів пропонуються чотири теми про видатних людей - культури, науки, спорту, громадського життя. Мова, звісно ж, українська.

Неймовірний збіг — рідко таке трапляється: майже водночас з оприлюдненням цього рішення вийшла у світ книжка «Відкрий для себе Україну» (перша із серії «Патріот»).

РубрикиБез рубрики

Три ювілеї і «Кармен»

Минулої п’ятниці в Одеському оперному театрі святкували одразу три ювілеї: 70-річчя солістки, народної артистки України Валентини Васильєвої, 80-ліття соліста, народного артиста України Анатолія Капустіна та 50-ліття диригента Ігоря Чернецького, який буквально цими днями отримав почесне звання заслуженого артиста України.

Валентина Васильєва та Анатолій Капустін — легендарний дует, який упродовж багатьох років виконував головні партії — Кармен та Хозе — у знаменитій опері Жоржа Бізе. Тож символічно, що у день трьох ювілеїв маестро Ігор Чернецький диригував саме цією виставою в нашому театрі:

— Я дуже радий, що сьогодні диригую саме в «Кармен». Публіка дуже любить цю оперу, знає її з першої до останньої ноти, і я поділяю цю любов. Вперше диригував цією виставою багато років тому, випадково, без підготовки, коли основний диригент захворів. Сподіваюся, що за ці роки мій досвід став кращим, як з віком стає кращим молоде вино.

РубрикиБез рубрики

Час із зимою прощатися...

4—10 березня — Масний тиждень

З чим насправді пов’язаний цей чудовий звичай, сьогодні зі стовідсотковою упевненістю ніхто сказати не може. Походження Масниць загубилося у сивій давнині, ще у язичницьких часах. Деякі історики вважають, що це аграрно-магічне свято у наших пращурів уособлювалося з поверненням весняного сонця.

Минали століття, змінювалися обряди, традиції. З прийняттям на Русі християнства з’явилися нові свята, але Масниця продовжувала жити і згодом почала передувати Великому посту й залежати від його термінів. Та зустрічали і проводжали її з тими ж гучними веселощами, що й у язичницькі часи. До речі, відзначати це свято було прийнято в усіх слов’янських народів. А оскільки воно було пов’язане з культом повернення весняного сонця, то звідси і традиція пекти млинці — круглі, гарячі, золотисті його символи, закликати у свій дім добро й гарний урожай, радіти весняному оновленню природи, близькому теплу.

РубрикиЗдоров’я

120—140/90. А якщо вище?

Кожен третій українець страждає на гіпертонію. Високий тиск є поширеним явищем у тих, кому за 40, особливо у жінок. І до цієї проблеми слід ставитися з усією серйозністю, адже її ігнорування призводить до інфаркту, інсульту, розвитку серцевої та ниркової недостатності, сліпоти. Так твердять кардіологи.

Знана річ, коли людина стикається із гіпертонією, у неї логічно виникають запитання: від чого ж підвищується тиск, як лікуватися і як уберегтися від цієї недуги? Саме про це розмова з лікарем-кардіологом вищої категорії Михайлом ПЕРЕТЯТЬКОМ.

РубрикиЗдоров’я

Мінерал супроти гіпертонії

Високий кров’яний тиск можна контролювати не тільки за допомогою ліків і скорочення солі в раціоні, а й додаванням важливих мінералів, що знижують його. Вони можуть вирішити проблему гіпертоніків.

Один з таких мінералів, який, як уже доведено, знижує кров’я-ний тиск, — магній.

За словами доктора Сари Брюер, магній необхідний для правильної роботи понад 300 ферментів в організмі, що робить його незамінним для кожного метаболічного процесу — від виробництва енергії до синтезу білків і генетичного матеріалу. Він бере також участь у роботі м’язів, нервовій провідності й підтримує серцевий ритм, а отже й нормальний кров’яний тиск. В останньому випадку це досягається шляхом розслаблення гладком’язових клітин слизової артерії, через що, в свою чергу, падає тиск.

РубрикиБез рубрики

Це цікаво

Перенаселена, але не надовго

Зараз на Землі проживають 7,7 мільярда людей, і біологи та соціологи стверджують, що до 2050 року ця цифра досягне 9 мільярдів.

Але політолог Даррелл Брікер і журналіст Джон Ібітсон з такими прогнозами не згодні. Переглянувши загальноприйняті моделі прогнозування динаміки людської популяції, вони переконують, що через 30 років населення планети почне неухильно знижуватися, і тільки-но це станеться, процес уже не можна буде зупинити. Про це автори пишуть у книжці «Безлюдна планета», виданій у лютому цього року.

Прогнози ООН ґрунтуються на показниках народжуваності, смертності та міграції, зазначають Ібітсон і Брікер в інтерв’ю порталу Wired, але при цьому не беруться до уваги такі важливі фактори, як рівень освіченості жінок і швидкість урбанізації. Ці два чинники вже сьогодні прямо й істотно впливають на населення африканських країн.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua