РубрикиБез рубрики

Думати передовсім про Україну

Зустріч з депутатом-«свободівцем»

То була звичайна зустріч з політиком, депутатом Верховної Ради 7-го та 8-го скликань. Незвичайне в ній було хіба лиш те, що Андрій Іллєнко репрезентує ВО «Свобода» одразу в кількох іпостасях. Окрім того, що є заступником голови та членом політради партії, він ще й очолює її Київську міську організацію та є головою міжфракційного об’єднання ВО «Свобода» у ВР.

Пам’ятаємо добре, як одразу після Майдану «Свобода» була в най-брутальніший спосіб відсунута від активної участі в політичному житті країни, як її поливали брудом та навішували на неї всіх собак. Після такого, звісно ж, у парламент не проходять. Та ще й з огляду на тяглість ще радянської традиції очорнювати націоналістів, приписуючи їм усі смертні гріхи.

Та все ж прихильників ВО «Свобода», запевнив Андрій Іллєнко, стає дедалі більше. Навіть тут, на півдні, в Одесі. На зустріч прийшло чимало людей, в основному середнього віку та молодих.

Зрозуміло, що Андрій Іллєнко добру частину свого виступу присвятив єдиному кандидатові на пост Президента України від націоналістів Руслану Кошулинському. Попри це, присутні дізналися багато цікавого і про позицію та програмові засади самої «Свободи».

Найголовніший меседж-посил пана Андрія (до слова, у націоналістичному середовищі класичного типу заведено вживати слово «друг») і партії загалом: нинішні президентські вибори є вирішальними для України. Втім, віддавна цю думку нав’язують нам перед кожними виборами.

«Цього разу ми переживаємо дуже важливий етап. Країна стоїть на перехресті, від якого дороги розходяться в різні сторони. Утім, так завжди говорили, що от, мовляв, ті чи ті вибори — вирішальні. Однак цього разу йдеться про саме існування держави. В контексті 100-річчя Української революції ця теза є особливо актуальною, надто коли згадати, як бездарно тоді було втрачено незалежну Українську державу. Сьогодні ситуація ще гірша. Хоч за час, що минув після Майдану, суспільство зробило значний поступ, країна змінилася. Але ми стоїмо на місці. А московський реванш — на порозі нашого життя, і він — як ніколи реальний».

Ця теза прозвучала у виступі «свободівця» неодноразово. Надто коли йшлося про вибір кожного з громадян під час волевиявлення. Не вибирати між більшим і меншим злом, як це зазвичай робилося, а голосувати за добро. А для цього необхідно уважно читати програми кандидатів. І думати, думати про Україну — передовсім. Чи буде вона самодостатньою європейською державою, чи малоросією з кремлівським ставлеником у Києві.

А далі, за президентськими виборами, йдуть парламентські. І тут так само треба дуже уважно придивитися до кожного. Вибори до ВР, наголосив Андрій Іллєнко, можливо, ще важливіші од президентських. «Ми розуміємо, що у новій Раді буде суттєве посилення промосковських сил. Тож якщо новий парламент не матиме фракції «Свободи», то не буде кому зупинити ті сили», — підкреслив «свободівець». А відтак і вибори місцеві — так само дуже важливі, адже влада на місцях нині відіграє більшу роль.

Запитання із зали засвідчили: як активістів «Свободи», так і її прихильників-патріотів непокоять кардинальні питання життя країни. У медичній реформі це, наприклад, страхова медицина та скорочення медичних закладів на місцях. «В економічній сфері, — наголосив гість, — ключовою проблемою є олігархізація економіки, через що країна залишається однією з найбідніших у Європі. Також потрібне антиофшорне законодавство, захист малого і середнього бізнесу»…

По кожній галузі у «Свободи» є свої пропозиції, є готові законопроекти. «Економічна програма ВО «Свобода» нічим не відрізняється від того, що в Європі», — зауважив Андрій Іллєнко. Наприклад, в аграрному питанні це, безумовно, розвиток фермерства. «Для нас очевидно, що нормального розвитку сільського господарства не буде доти, поки не буде передумов розвитку фермерства», — наголосив він. А відповідаючи на запитання про судову систему, нагадав, що «Свобода» вже давно обстоює виборність суддів, як це заведено у багатьох країнах, а також можливість їх відкликання.

На завершення зустрічі Андрій Іллєнко підкреслив:

— Одеса — особливе українське місто, тут свій дух. Це наша південна столиця.

Перебуваючи в нашому обласному центрі, нардеп-«свободівець» узяв також участь у відкритті виставки на вшанування Героїв Небесної Сотні «Жертовність в ім’я гідності», яка триває в Одеському історико-краєзнавчому музеї (див. «ЧН» за 21 лютого).

«Події, які відбувалися на Майдані та по всій країні п’ять років тому, — це національно-визвольна революція, яку нам все ще належить довести до завершення, — переконаний він. — Українці загартувалися та проявилися як нація, не дозволивши знищити свою країну. Хтось зараз спекулює, мовляв, Майдан привів у країну війну. Це не так. Майдан, навпаки, дав нам шанс на збереження держави. Якби Майдан остаточно втопили в крові — фронт московсько-української війни був би не на Донбасі. Вся Україна була би віддана ворогу».

Роман НІМЧИЧ.

Переглядів: 84
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua