РубрикиБез рубрики

Мультикультурна згуртованість

А ви знаєте, що на теренах нашого краю греки з’явилися ще дві тисячі років тому? Що в часи розбудови Одеси вони масово емігрували до нашого міста? Чи пам’ятаєте, що визволення Греції від османського ярма у ХІХ столітті починалося з Одеси, де було створене таємне товариство «Філікі етерія», яке об’єднало греків у цій боротьбі? Чи відаєте, що перший споруджений в Одесі храм грецький — церква Святої Трійці? Що один з поширених одеських висловів «ах ти ж, люба моя, дорога» — це дослівний переклад з грецької мови? Чи здогадуєтеся, з якої причини Сталін почав переселяти одеських греків у Казахстан?..

Греки — один з тих народів, який істотно і яскраво вплинув на формування історії нашого міста. Греки — мореплавці й купці, будівельники, управлінці, меценати, художники та архітектори — багато в чому були першопрохідцями в Одесі...

Про грецький слід у минувшині нашого міста багато цікавого нещодавно повідав одеситам краєзнавець й історик Олександр Стадницький у гостинному лекторії «4Сіті», що на Канатній, 27/1.

Як відомо, Одеса — мультикультурне місто, в якому поєднуються традиції багатьох народів, що її населяли. Кожна з націй зробила свій внесок у розвиток тутешнього колориту, і про це варто знати й пам’ятати.

Цикл безкоштовних лекцій про роль різних народів в історії та житті Одеси організував Благодійний фонд «Карітас» Україн-ської греко-католицької церкви у рамках проекту «Зміцнення соціальної згуртованості».

Перша лекція (про греків — друга) присвячувалася ролі поляків в Одесі. А вона також вагома: й досі вулиця, на якій зводила свої будинки польська шляхта, називається Польською.

26 лютого о 19.00 відбудеться чергова лекція — «Німці в Одесі», з якої можна буде дізнатися про роль представників цього народу в плануванні та благоустрої міста, про німецькі колонії та німецький район, про кірху й німецький внесок у культуру, науку та архітектуру. Німецькі переселенці, нащадки яких і досі мешкають в Одесі, привезли до нас досвід і традиції міської праці, що забезпечило розвиток ремесел, торгівлі, а це, в свою чергу, давало місту стабільний високий дохід.

На лекції приходить чимало зацікавлених одеситів, які хочуть зануритися в атмосферу свого міста й більше дізнатися про становлення його самобутньої культури. Звісно ж, звучать запитання та йде жваве обговорення тем.

Після завершення серії лекцій відбудеться тематичний квест, який проведе його учасників улюбленими знайомими вулицями Одеси.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 83
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua