РубрикиБез рубрики

Заради усього світу

Із виступу Президента України, виголошеного 20 лютого на дебатах Генеральної Асамблеї ООН з питання «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України»

П’ять років тому сотня невинних життів, не лише українців, а й білорусів, вірмен, євреїв та багатьох інших, були віддані заради незалежності, гідності та свободи України.

Коли після загибелі Небесної Сотні у Києві Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, за яку проголосувала сотня держав, це було не лише символічно, але й правильно. Асамблея підтвердила свою вагому роль у розгляді питань, які стосуються підтримання міжнародного миру і безпеки.

Кожного року, коли я брав участь в загальнополітичних дебатах Генасамблеї, я відчував високий рівень співпереживання з українським народом. Співпереживання, яке підкріплене практичними кроками.

РубрикиБез рубрики

Читайте, дискутуйте, обирайте!

Шановні друзі-читачі!

Укотре звертаємо вашу увагу на те, що в рамках законодавства, яке гарантує всім учасникам виборчого процесу рівний доступ до ЗМІ, «ЧН» друкують агітаційні матеріали на комерційних, договірних засадах й уміщуючи їх під окремими спеціальними рубриками («Трибуна», «Позиція» і з позначкою PR). Відтак ці публікації є рекламними і не відображають редакційної позицію: кожен журналіст «ЧН», як і кожен читач, вільний у своїх політичних симпатіях і в праві свого волевиявлення.

Чому друкуємо одних і не друкуємо інших? Це питання не до нас, а до виборчих штабів, які, власне, й визначають, на якому телеканалі чи в якій газеті представляти їхнього кандидата, керуючись тими чи ін-шими (ми можемо лише здогадуватися, якими) мотивами.

РубрикиБез рубрики

Шевченківські лауреати-2019

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав лауреатів-2019.

За результатами таємного голосування комітет запропонував відзначити Шевченківською премією 2019 року авторів літературно-мистецьких творів у номінаціях: «Публіцистика, журналістика» — Богдана Гориня та Оксану Забужко, «Музичне мистецтво» — Володимира Шейка, «Візуальне мистецтво» — Василя Чебаника, «Кіномистецтво» — Романа Бондарчука, «Театральне мистецтво» — Ростислава Держипільського.

Відповідне подання комітету спрямоване на затвердження Президенту України. Нагородження лауреатів відбудеться на початку березня.

РубрикиБез рубрики

Шанси для ОПЗ

Для запуску безперебійної роботи Одеського припортового заводу знайдено кілька механізмів, повідомив голова облдержадміністрації Максим Степанов під час чергової зустрічі з працівниками підприємства.

«Я доповідав на цю тему Президентові України, кілька разів спілкувався з прем’єр-міністром і керівництвом НАК «Нафтогаз України». Існує кілька механізмів запуску заводу не на місяць-два, а на тривалий термін. По-перше, це передача його в управління або оренду НАК «Нафтогаз України». Ще одне можливе вирішення проблеми ми знайшли під час наради у першого віце-прем’єр-міністра у понеділок — це передача ОПЗ в управління або оренду Аграрного фонду України, який має всі необхідні ресурси», — підкреслив Максим Степанов, зазначивши, що, скориставшись будь-яким з цих механізмів, завод вдасться запустити у короткий термін.

«Перед нами стояло питання щодо звільнення людей із заводу, але завдяки голові ОДА, його втручанню цю проблему вирішено, нікого не звільнили», — наголосив керівник ПАТ «Одеський припортовий завод» Сергій Назаренко.

РубрикиБез рубрики

На підтримку армії

Протягом січня платники податків Одещини переказали на допомогу українській армії понад 56 млн грн військового збору — на 12,1 млн грн (27%) більше, ніж у першому місяці 2017-го.

«Позитивна динаміка надходжень збору на підтримку армії України від представників усіх сфер економіки регіону свідчить про ефективність заходів фіскальної служби з детінізації доходів, зокрема, з легалізації заробітної плати. Безсумнівно, важливим фактором є також відповідальність та патріотизм платників податків, які сумлінно ставляться до виконання свого конституційного обов’язку зі сплати податків та зборів», — зазначає керівник фіскальної служби області Гліб Мілютін.

РубрикиБез рубрики

Кросовери для амбулаторій

Сільським амбулаторіям Одещини передали 29 службових автівок моделі Renault Duster.

Сучасні кросовери лікарі зможуть, зокрема, використовувати для виїздів до пацієнтів і надання консультацій. Вартість кожного авто — півмільйона гривень.

«Ці сучасні автомобілі було закуплено в рамках програми Президента України з реформування сільської медицини. Загальна їх вартість — 14,5 мільйона гривень. Дуже приємно, що ця реформа стартувала саме в Одеській області і за рік вже дає позитивні результати», — підкреслив голова ОДА Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Мюнхен. Ігри всіх проти всіх

55-а Мюнхенська конференція з безпеки, яка проходила 15—17 лютого, стала, здається, історичною. На системі європейської безпеки, як, мабуть, і безпеки світової, там поставлена жирна точка. При тому, що зібрання майже сорока глав держав і представників ста держав не можна назвати провалом. Вони хотіли як краще. Але краще не для всіх, а для кожного.

Кожен сам за себе

На відміну від переговорів, які закінчуються публічним схваленням чи несхваленням документів, Мюнхенська конференція з безпеки — приклад кулуарного з’ясування стосунків між друзями, недругами і ворогами. Результати приховані від публіки, але іноді трапляються несподіванки. Такі, як у 2007 році. Коли президент Росії з трибуни фактично оголосив війну Заходу. Колишньому другу.

РубрикиТочка зору

Йому призначено бути переможцем

Із виступу перед одеситами у Літературному музеї 22 лютого під час презентації нової книжки «Око»

Шановна одеська громадо!

В перший день Революції Гідності я почув виступ Петра Порошенка з балкону Українського дому в Києві, а потім декілька промов з трибуни на Хрещатику. Тоді Майдан Незалежності і всі прилеглі до нього вулиці Києва були запруджені людом із усієї України. Таких масових, мільйонних мітингів не знала ще наша столиця.

РубрикиБез рубрики

Думати передовсім про Україну

Зустріч з депутатом-«свободівцем»

То була звичайна зустріч з політиком, депутатом Верховної Ради 7-го та 8-го скликань. Незвичайне в ній було хіба лиш те, що Андрій Іллєнко репрезентує ВО «Свобода» одразу в кількох іпостасях. Окрім того, що є заступником голови та членом політради партії, він ще й очолює її Київську міську організацію та є головою міжфракційного об’єднання ВО «Свобода» у ВР.

Пам’ятаємо добре, як одразу після Майдану «Свобода» була в най-брутальніший спосіб відсунута від активної участі в політичному житті країни, як її поливали брудом та навішували на неї всіх собак. Після такого, звісно ж, у парламент не проходять. Та ще й з огляду на тяглість ще радянської традиції очорнювати націоналістів, приписуючи їм усі смертні гріхи.

Постанова ЦВК

ЦЕНТРАЛЬНА  ВИБОРЧА  КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

18 лютого 2019 року № 331

Про утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

Розглянувши подання кандидатів на пост Президента України, зареєстрованих Центральною виборчою комісією, щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 ро-ку та додані до них документи, відповідно до частини третьої статті 2, пункту 2 частини четвертої статті 11, пункту 1 частини другої, частини третьої статті 13, частин другої — четвертої, шостої — восьмої, десятої, одинадцятої статті 23 Закону України «Про вибори Президента України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 5, 6 статті 18 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

РубрикиІсторія

Одеській області — 87

Дорогі земляки!

87 років тому, 27 лютого 1932-го, було утворено Одеську область. Сьогодні це найбільший регі-он в Україні, де дружньо проживають люди понад ста національностей.

Завдяки вигідному географі-чному розташуванню нашого краю, розвитку рекреаційно-туристичного комплексу, сільського господарства та промисловості, а також розумному впровадженню державних реформ тут зручно працювати, навчатися, народжувати, встановлювати трудові та спортивні рекорди. Саме тому Одещина посідає провідне місце у структурі народногосподарського комплексу України.

Бажаю, щоб у кожній оселі нашої багатонаціональної сім’ї були лад, мир, спокій та добробут. А нашому славетному краю — розбудови та процвітання!

Анатолій УРБАНСЬКИЙ,
голова Одеської обласної ради.

РубрикиБез рубрики

Мультикультурна згуртованість

А ви знаєте, що на теренах нашого краю греки з’явилися ще дві тисячі років тому? Що в часи розбудови Одеси вони масово емігрували до нашого міста? Чи пам’ятаєте, що визволення Греції від османського ярма у ХІХ столітті починалося з Одеси, де було створене таємне товариство «Філікі етерія», яке об’єднало греків у цій боротьбі? Чи відаєте, що перший споруджений в Одесі храм грецький — церква Святої Трійці? Що один з поширених одеських висловів «ах ти ж, люба моя, дорога» — це дослівний переклад з грецької мови? Чи здогадуєтеся, з якої причини Сталін почав переселяти одеських греків у Казахстан?..

Греки — один з тих народів, який істотно і яскраво вплинув на формування історії нашого міста. Греки — мореплавці й купці, будівельники, управлінці, меценати, художники та архітектори — багато в чому були першопрохідцями в Одесі...

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua