РубрикиБез рубрики

Маємо право знати...

Через п’ять років після протестів на Майдані досягнуто лише обмеженого прогресу в розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб (84 протестувальників, 13 співробітників правоохоронних органів і чоловіка, який був посеред подій, але не брав у них участі), зазначається в інформаційній довідці, опублікованій 19 лютого Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні.

Наразі визнано винними лише трьох осіб, які брали участь у подіях, що призвели до загибелі двох протестувальників. Тривають кримінальні провадження щодо ще дванадцятьох імовірних винуватців, у тому числі щодо співробітників міліції та Служби безпеки України. Кримінальні провадження, зауважує Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, ведуться зі значними затримками.

В інформаційній довідці висловлено занепокоєння тим, що розслідування вбивств 17 протестувальників і 13 співробітників правоохоронних органів не привело до встановлення конкретних виконавців.

«Індивідуальна відповідальність вкрай важлива, коли ми говоримо про справедливість. Сім’ї всіх жертв, чи то протестувальників, чи то співробітників правоохоронних органів, мають право на правду. Вони мають право знати, хто вбив їхніх рідних та близьких, і вони мають право побачити, як винуватці будуть притягнуті до відповідальності за ці злочини», — зазначила Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

В інформаційній довідці окреслено обставини, що перешкоджають ефективному роз-слідуванню та притягненню винних до відповідальності. По-перше, під час протестів співробітники міліції не мали на формі розпізнавальних знаків, що ускладнює їх ідентифікацію. По-друге, деякі старші офіцери міліції, підозрювані у скоєнні злочинів проти протестувальників на Майдані, зберегли свої посади після тих подій, через що їхні підлеглі неохоче свідчать про причетність міліції до згаданих убивств. По-третє, судові експертизи проводяться з надмірними затримками, що частково пояснюється недостатнім фінансуванням і великим робочим навантаженням експертних установ через збройний конфлікт на сході України. По-четверте, багато ймовірних винуватців втекли до Російської Федерації, а відтак є недосяжними для українського правосуддя.

«Незважаючи на ці виклики, є практичні кроки, які уряд України міг би зробити, — сказала Фіона Фрейзер. — Наша головна рекомендація — забезпечити ефективне, незалежне і неупереджене розслідування вбивств, скоєних під час протестів на Майдані. Необхідно забезпечити ефективну роботу установ судових експертиз й уникнути зайвих затримок у судових провадженнях».

На завершення автори інформаційної довідки закликають міжнародну спільноту належним чином розглядати запити на екстрадицію всіх підозрюваних, які переховуються від слідства у кримінальних справах, пов’язаних з убивствами, скоєними під час протестів на Майдані, та надати Україні підтримку в її зусиллях щодо проведення ефективного й незалежного розслідування.

Переглядів: 78
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua