РубрикиБез рубрики

Повернення до своєї Церкви

Минулої суботи громада Свято-Троїцького храму села Новоєлизаветівка Ширяїв-ського району покинула Балтську єпархію колишньої Української православної церкви (Московського патріархату) та приєдналася до Одесько-Балтської єпархії Православної церкви України.

Слід зауважити, що історія храму в Новоєлизаветівці досить непроста. Єдина тутешня церква спочатку — з 1996 року по 2002-й — належала до Української православної церкви (Київського патріархату). Потім, як інформує сайт http://eparhia.od.ua, священик обманом перевів парафію в УПЦ (МП). Й ось тепер громада проголосувала за приєднання до Помісної православної церкви.

«У суботу, 16 лютого, громада с. Новоєлизаветівка Ширяївського району проголосувала за перехід до Православної церкви України і навіть пішла на християнський компроміс, запропонувавши, у разі наявності мешканців села, які не підтримують перехід, проводити почергові служби з колишнім настоятелем від МП, — повідомили в Одесько-Балтській єпархії. — Однак ранок неділі почався з агітації за «русский мир» з боку священика від МП, до якого приєдналися кілька місцевих мешканців та приїжджих осіб. Лунали тези на зразок «непобедимость русского оружия», «Украины не существует» тощо. Активна позиція громади та протоієрея Теодора Оробця дозволили припинити антиукраїнську агітацію у храмі. А священик-прибічник Москви змушений був покинути церкву. Далі у храмі відбувалося те, що й має відбуватися, — служба Божа, яку очолив отець Теодор. Новоєлизаветівці, доєднавшись до громад Помісної української церкви, молилися за Україну, Божу ласку до неї та її громадян, українське військо, перемогу та мир».

Громада Новоєлизаветівки отримала копії документів про право власності на храм, оригінали яких вже кільканадцять років зберігаються в Одесько-Балтській єпархії.

Переглядів: 87
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua