РубрикиБез рубрики

«Вразливий стан»

Британська Рада відкриває виставковий сезон-2019 презентацією робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE. Дев’ятеро художників й одна кураторка брали торік участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії. Результати своїх візуальних досліджень вони покажуть у Музеї сучасного мистецтва Одеси із 22 лютого по 31 березня.

Цього року фінальна виставка проекту відбудеться саме в Одесі. І це не випадково. Наше місто є побратимом Ліверпуля, де проводиться одна з найбільших і найвпливовіших виставок сучасного мистецтва Сполученого Королівства — Ліверпульська бієнале. Саме під кураторством команди бієнале і проходили резиденції для українських учасників проекту в Ліверпулі. Проведення фінальної виставки міжнародного проекту SWAP: UK/UKRAINE в Одесі має на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації.

Назва виставки «Вразливий стан» апелює до політичного, емоційного та соціального контекстів, які відображають роботи дев’ятьох митців з України та Великої Британії: Анни Кахіані, Ніколая Карабіновича, Вікторії Миронюк, Дани Венеції, Хелен Фленеган, Джайміні Патель, Мартіма Рамоша, Рікардо Матлакаса і Сюзанни Старк.

Куратори «Вразливого стану» — Ілля Заболотний (Британська Рада) та Ліна Романуха (фонд «Ізоляція») — зазначають: «Розпочавши підготовку до фінальної виставки, ми відразу звернули увагу на те, що всі учасники резиденцій у своїх роботах тією чи іншою мірою апелюють до стану вразливості, непевності, тривожного очікування змін. Амплітуда цих переживань охоплює як індивідуальний тілесний досвід, емоції, приховані травми, так і глобальні геополітичні виклики: мілітаризацію, відмежування, кризу усталених соціальних парадигм. На виставці буде представлений широкий спектр виражальних засобів, обраних художниками у своїх роботах: відеоінсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, об’єкти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелося створити макет танка».

«Глобальна крос-культурна комунікація, що створюється завдяки мистецьким резиденціям, — важлива складова міжнародного діалогу. Співпраця між такими різними країнами, як Великобританія й Україна, стає підґрунтям для вкрай цікавих рефлексій та новацій у культурі взагалі й у сучасному візуальному мистецтві зокрема», — зауважує директор Музею сучасного мистецтва Одеси Семен Кантор.

«Третій рік поспіль завдяки плідній співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати унікальний калейдоскоп активних взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до дружнього діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін», — переконаний Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

З моменту запуску в 2016 році програми SWAP: UK/Ukraine в її рамках було проведено 30 резиденцій (27 для художників і три для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Музичах, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 22 лютого о 19.00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5). Оглянути її можна у середу-суботу з 12.00 до 19.00 і неділю — з 12.00 до 18.00. Вхід — безкоштовний.

У рамках виставки відбудуться освітні події паралельної програми: зустрічі з митцями, artist talks, екскурсії.

Переглядів: 80
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua