РубрикиБез рубрики

Кандидате, скажи: чий Крим?

У програмах більшості кандидатів у Президенти України нема чіткого плану деокупації Криму, а згадки про повернення півострова носять неконкретизований характер. У деяких же про Крим взагалі нічого не сказано.

12 лютого у Києві представники міжнародного громадянського руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, презентували результати першого етапу моніторингу в рамках кампанії «Кандидате, скажи: чий Крим?». Як зазначили активісти руху — Ескендер Барієв, керівник Кримськотатарського ресурсного центру, та Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Никонорова, у програмах 14 із 44 кандидатів нема і згадки про Крим, а саме — у Юрія Бойка, Віталія Купрія, Євгена Мураєва, Андрія Садового, Сергія Капліна, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Олега Ляшка, Олександра Данилюка, Віктора Бондара, Володимира Петрова, Олександра Мороза, Юрія Кармазіна та Олександра Соловйова. Ці кандидати потрапили до так званого «сірого списку» #LIBERATECRIMEA. Якщо до 26 лютого — Дня кримського опору — вони публічно не озвучать свою позицію щодо Криму, активісти руху завітають до них і вручать «чорну мітку». Крім цих 14, Крим не згадується, хоча є прозорий натяк на нього, у програмах Володимира Зеленського, Юрія Дерев’янка, Андрія Новака і Сергія Кривоноса.

У програмах решти кандидатів, зазначають активісти, ця тема присутня, щоправда у деяких — суто декларативно, іноді — просто як гасло. Інші претенденти пропонують певні плани, що лежать у тій чи іншій площині, як-от зміна «мінського формату» на «будапештський», зміцнення обороноздатності, діалог з населенням задля реінтеграції окупованого півострова, посилення тиску на Росію, надання економічних преференцій Криму тощо. Більшість із цих кандидатів торкається проблеми звільнення українських заручників, а от питання захисту колективних прав кримськотатарського народу міститься лише в програмі Віктора Кривенка.

Як запевнили представники громадського руху за звільнення Криму, вони надішлють кандидатам у Президенти листи з проханням конкретизувати їхні програми в сенсі де-окупації Кримського півострова, а тим, хто взагалі уникає цього питання, пропонують одягнути футболку #LIBERATECRIMEA чи висловити свою позицію в інший публічний спосіб.

Переглядів: 99
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua