РубрикиБез рубрики

«Укрпошта» знищує ЗМІ

Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків із редакціями за передплату, невчасна доставка видань, скорочення мережі відділень поштового зв’язку, невиправдано високі тарифи, зростання цін на газетний папір — усе це спричинило кризу в галузі друкованих ЗМІ. Газета для українського читача стала розкішшю, а редакції опинилися на межі виживання.

Вирішити ситуацію без негайного втручання уряду неможливо, вважають учасники Всеукраїнської наради редакторів (а таких 12 лютого з’їхалося до столиці понад 120), яку організувала Національна спілка журналістів України.

Як зазначали учасники зібрання, нині періодичні видання перетворилися для передплатників мало не на розкіш, але й редакції, що їх видають, від здорожчання друкованих ЗМІ не стали багатшими. Потерпають і ті, й інші.

Читачі не знають, чи зможуть отримати передплачене видання, чи приїде воно в їхнє село, чи потрапить до рук вчасно. В умовах військового конфлікту на сході країни така ситуація є особливо гострою, — упевнений голова НСЖУ Сергій Томіленко. — Тарифи на доставку газет зросли в кілька разів, через реформування «Укрпошти» й суттєве скорочення відділень поштового зв’язку та листонош видання доставляються до читачів з істотними затримками. Таке непартнерське ставлення «Укрпошти» призвело до скорочення обсягів передплати майже на 30 відсотків.

— Вирішити це питання без державної цільової програми підтримки друкованих ЗМІ неможливо, — зазначив Сергій Томіленко.

Присутній на зустрічі голова Держ-комтелерадіо Олег Наливайко наголосив: «ніщо так стрімко не дорожчає в державі, як тарифи «Укрпошти».

— Цю фразу я сказав кілька років тому, проте вона залишається актуальною й нині. За останні 10 років «Укрпошта» підвищила вартість на свої послуги в 13,5 раза. І все це відбувається на фоні фінансової непорядності: на сьогодні підприємство заборгувало друкованим виданням передплатні кошти й не реагує на численні вимоги щодо розрахунків, — обурюється Олег Наливайко. — Таким «сервісом», таким непартнерським ставленням і такими тарифами друковані ЗМІ будуть просто знищені.

Секретар НСЖУ, голова правління Видавничого дому «Високий замок» Степан Курпіль переконаний, що держава зобов’язана надавати підтримку друкованим ЗМІ, як це практикується в більшості європейських країн.

— У нас є закон про підтримку ЗМІ, проте він не працює. Тож редакції опинилися сам на сам перед низкою проблем і змушені виживати самотужки, — сказав Степан Курпіль. — Відповідно до умов договору, видавці мають право за прострочені розрахунки звертатися до суду, вимагати пеню, але ми не хочемо ворогувати з «Укрпоштою». Навпаки, видавці зацікавлені в налагодженні партнерських відносин, але руху назустріч нема — газетярів просто використовують.

Замість запрошеного гендиректора АТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського участь у всеукраїнській нараді редакторів взяв директор департаменту поштових послуг Сергій Гречко.

— Головна причина зростання тарифу — збільшення розміру мінімальної заробітної плати: у 2016 році вона становила трохи більше 1200 гривень, а зараз зросла до понад 4100 гривень, — запевняв Сергій Гречко. — Щодо розрахунків із видавцями, то на сьогодні заборгованість сягає до 29,5 відсотка загальної суми.

На жаль, бідкався він, «Укрпошта» не має стільки коштів, аби за день-два погасити всі борги. Але до кінця лютого, обіцяв, розрахується.

Від нас, як і від інших редакцій періодичних видань, з якими й досі не розрахувалися, вкотре виникає запитання: а куди поділися гроші, реально заплачені реальними людьми за передплату?

Учасники наради ухвалили звернення-вимогу до наглядової ради АТ «Укрпошта» щодо відставки гендиректора Ігоря Смілянського; до уряду — накласти мораторій на закриття поштових відділень і скорочення персоналу «Укрпошти», призначити незалежний аудит поштових тарифів на передплату й доставку друкованих ЗМІ, схвалити цільову програму державної підтримки преси, скасувати державне мито на газетний папір імпортного виробництва та розглянути можливість виготовлення вітчизняного паперу тощо.

За матеріалами НСЖУ.

Переглядів: 84
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua