РубрикиБез рубрики

Артерії, що єднають з Європою

«До квітня ще треба виконати деякі роботи із завершення проекту, але вже зараз ми можемо сказати: з Рені до Одеси веде нова, добре відремонтована дорога. Основні ж роботи здійснено у 2017 — 2018 — і це безпрецедентний термін, коли за два роки повністю побудована, відремонтована, модернізована дорога такої довжини», — звернувся Президент України Петро Порошенко до присутніх на церемонії відкриття новозбудованого обходу міста Рені та відремонтованої траси М15, наголосивши: «Наша дорога є символом наших змін».

Глава держави зауважив, що відновити дорогу, збудовану ще у 1950-х, обіцяли багато років — і в 2009-у, і в 2010-у, і в 2011-у, і в 2013-у. Обіцяли, але нічого не робили. Дійшло до того, що поїздка на південь Одещини перетворилася на справжнє випробування для всіх, хто туди прямував. Що вже й казати про тамтешніх мешканців (а дорога проходить територією дев’яти районів), які стали заручниками транспортної пастки. Нарешті вони можуть зітхнути з полегшенням.

У своєму виступі Президент підкреслював, що і дорога, й об’їзна навколо Рені надзвичайно важливий проект як на загальнодержавному, так і на міжнародному рівнях, адже може стати частиною перспективного транскордонного коридору, який поєднає нашу країну з Молдовою, Румунією, Болгарією. Звідси, з Рені, казав він, починається Україна. Звідси туристи, які приїдуть до нас з Європи, знайомитимуться з нашою державою.

«Якщо в 2015—2016 роках до Одеси потрібно було їхати 7—8 годин, то нині — 3-4. Всі бачать, що дорога — це розвиток туризму. Дорога — це розвиток малого та середнього бізнесу, розвиток регіонів й України. Якісна дорога сприятиме створенню нових робочих місць та інфраструктури, а також відкриє нові можливості для портів Ізмаїла та Рені. Наступний крок — спільний міжнародний проект будівництва мосту через Дунай. Ми маємо рухатися лише вперед», — наголосив Петро Порошенко, додавши, що і в самому Рені треба ремонтувати дороги, а можливості для цього відкриває, передусім, децентралізація. Залучаються і кошти Європейського Союзу. Вони, за словами глави держави, найперше спрямовуються на відновлення зруйнованої війною інфраструктури Донбасу, але і на будівництво доріг по всій Україні гранти також виділяються. «На будівництво доріг цього року піде 55 мільярдів гривень. Ми з упевненістю дивимося у майбутнє», — сказав він.

Ще важливішою артерією, яка єднає нашу країну з Європою, а Бессарабський край — і поготів, є Дунай, чиї води, за словами Президента, несуть нас до її серця. Про це йшлося на розширеній нараді з питань розвитку морегосподарського комплексу, що відбулася в Ізмаїлі.

«Тут, на берегах Дунаю, мені не потрібно розповідати про уні-кальні можливості, які має Південна Бессарабія щодо розбудови міжнародних транспортних коридорів. Природа й історія створили тут прекрасну базу для інфраструктурних проектів з логістики, пов’язаних з міжнародною торгівлею. Так само, до речі, як я вже казав, і для розвитку туризму. У цьому контексті морське господарство, портова інфраструктура є ключовим й абсолютно незамінним фактором розвитку економіки, — переконаний Петро Порошенко. — Подальша інтеграція транспортного комплексу нашої країни в міжнародну мережу — це один із шляхів забезпечення можливостей і переваг Угоди про асоціацію. Ми маємо перетворити вітчизняну транспортну галузь на частину транспортно-логістичних коридорів і використати всі можливості співпраці з ЄС, узяти активну участь в розвитку транспортного коридору сполученням «Європа-Азія».

За словами глави держави, до створення такої мережі включено вісім морських портів України. «І серед них два розташовані на Дунаї — це Рені та Ізмаїл, де зараз передбачається реалізація низки інфраструктурних проектів з модернізації портового комплексу», — повідомив Петро Порошенко, додавши, що розвиток портового господарства є запорукою збільшення залізничних та автомобільних перевезень, а відтак — забезпечення роботою праці-вників і цих, і цілої низки суміжних галузей.

До речі, портова галузь, зауважив він, нині є одним із найвагоміших чинників росту україн-ської економіки: завдяки їй забезпечується 40% міжнародної торгівлі. За обсягами вантажообігу наші портовики посіли торік друге місце в Чорноморсько-Азовському регіоні.

Під час дискусії щодо державної підтримки морських портів голова облдержадміністрації Максим Степанов нагадав, що у 2017 році Мінінфраструктури (очільник міністерства Володимир Омелян та голова правління Адміністрації морських портів Райвіс Вецкаганс також брали участь у нараді) своїм наказом зменшило портові збори на 20%, але це рішення не торкнулося дунайських портів. Відтак голова ОДА закликав виправити ситуацію. «Більше того, мені здається, що портові збори необхідно зменшити хоча б на 50%. І ми побачимо активізацію економіки, зростання експорту, кращу конкурентоспроможність українських товарів», — переконаний Максим Степанов.

Він звернув увагу і на ще одну проблему — круїзні судна змушені платити збори на рівні з вантажними: «Якщо ми прагнемо розвивати туризм, то слід переглянути збори для суден, які доставляють до нас туристів. Адже зараз вони обліковуються однаково з товарними».

Зі свого боку Президент підкреслив, що нам справді потрібно створювати конкурентні переваги в портах. І щоб наші дунайські порти — Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ — були привабливими, слід детально вивчити ставку тарифів та портових зборів у сусідів — Констанці та Варні.

На нараді говорили також про профільну освіту, про розвиток Військово-Морських сил України, про безпеку судноплавства тощо.

Підготував
Олег СОКІЛ.

Переглядів: 240
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua