РубрикиБез рубрики

Вірні присязі, віддані флоту

9 лютого 2019 року назавжди стане особливим днем для 26 курсантів-випускників Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія», адже саме минулої суботи вони отримали перше офіцерське звання «лейтенант», їм вручили військово-морські кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».

Серед тих, хто цього врочистого дня мав бути в епіцентрі уваги командування, викладачів, батьків, почесних гостей свята і, певна річ, закоханих дівочих очей, — двоє мужніх захисників Вітчизни, які ще й лейтенантами не стали, але за виконання свого професійного і синів-ського обов’язку перед Батьківщиною вже стали військовополоненими, бранцями Кремля, — Богдан Головаш і Владислав Костишин.

Вручаючи погони лейтенантів їхнім батькам (кортики морським офіцерам вручать особисто після їхнього звільнення з полону), командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко подякував за виховання справжніх героїв і наголосив: «Богдан та Владислав якраз проходили стажування, щоб прийняти під своє командування катери. Вони повернуться, стануть командирами, продовжать служити країні і, я впевнений, упораються з усіма труднощами, що трапляться на їхньому професійному шляху».

«25 листопада Росія ще раз показала всьому світу своє справжнє обличчя — обличчя агресора й рейдера», — зауважив Ігор Воронченко, додавши, що, попри всю брехню, яку нав’язують нашим морякам через екрани російського телевізора, Кремлю не вдасться зламати справжніх воїнів: «У них нічого не вийде. 2742 військовослужбовців, включаючи курсантів Нахімовської академії, що вийшли з Криму, — це еліта, ядро, навколо якого формуються Військово-Морські сили, вони є зразком відданості присязі, відданості своїй державі».

Василь Дяченко, викладач Інституту Військово-Морських сил, давній борець за очищення військових вишів від агентів російського впливу і колаборантів, невтомний борець за справді вільну й успішну Україну, з нагоди випуску молодих морських офіцерів написав:

«Слава Україні! Сьогодні 09.02.2019 пройшов черговий випуск лейтенантів (магістрів) в Інституті Військово-Морських сил НУ «ОМА».

Це ті безвусі першокурсники із Севастополя, які навесні 2014 року залишилися вірними присязі України та співали Славень України на плацу рідної української Військово-Морської академії, коли московити-окупанти піднімали свій триколор. Не всі сьогодні були у строю, бо двох — Костишина Владислава та Головаша Богдана разом із побратимами у Керченській протоці московські терористи намагалися убити, а тепер катують у «Лефортово».

Нарешті на випуску молодих офіцерів Українського війська ніхто не вітав їх московською мовою — мовою окупанта.

На світлині — брати Красюки із Черкащини: старший лейтенант Олександр та лейтенант Володимир, з якими ми (групою курсантів) відвідали Холодний Яр у 2015 році. Моя дружина Ірина Василівна також була тоді з нами, знала цих курсантів і цікавилася їхнім становленням. Сьогодні вона радіє за них на небесах. Героям слава!».

Кирило Панков — однокурсник військовополонених Богдана Головаша і Владислава Костишина, якого за досягнення в навчанні і професійних вишколах нагороджено кортиком італійських ВМС (де він проходив стажування), висловив жаль, що друзі в таку урочисту мить не стоять поруч на плацу, і наголосив: «Наші моряки дуже мужні, росіянам не вдасться їх зламати!».

НА ЗНІМКУ: командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко вручає погони лейтенанта батькам Владислава Костишина.

Фото із сайта Dumskaya.net та з особистого архіву Василя ДЯЧЕНКА.

Переглядів: 206
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua