РубрикиБез рубрики

Відчайдушна подорож

За оцінками Агентства ООН у справах біженців, торік, намагаючись дістатися до Європи через Середземне море, загинули або пропали безвісти 2275 людей, тобто щодня жертвами небезпечної мандрівки ставали шестеро осіб.

У щойно оприлюдненому звіті, який так і називається — «Відчайдушна подорож», зазначається, що всього у 2018-у до Європи прибули 139300 біженців та мігрантів — і це найменший показник за останні п’ять років. Основна ж причина «тривожно високої кількості загиблих» — скорочення пошуково-рятувальних операцій, що зробило морські переходи ще ризикованішими для життя.

«Порятунок життів на морі — це не вибір, не питання політики, а одвічне зобов’язання», переконаний Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. — Ми можемо покласти край цим трагедіям, маючи мужність і бачення не обмежуватися порятунком наступного човна, а прийняти довгострокову стратегію, яка ґрунтується на регіональному співробітництві, ставлячи життя й гідність людини на перше місце».

У доповіді описується, як зміни в політиці деяких європейських держав призводили до численних інцидентів, коли велика кількість людей залишалася у відкритому морі впродовж кількох днів, чекаючи дозволу пристати до берега.

Для більшості біженців дістатися Європи було кінцем жахливої подорожі, сповненої тортур, насильства, загроз викрадення й утримання за викуп. Держави мають вжити термінових заходів для ліквідації мереж контрабандистів і притягнути до відповідальності злочинців.

І все ж, як зазначається у звіті, з’являються й зерна надії. Незважаючи на політичну безвихідь у просуванні регіонального підходу до морського порятунку та приймання біженців, як цього вимагали ООН та МОМ у червні минулого року кілька держав взяли на себе зобов’язання переселити людей, врятованих у Середземному морі, що є потенційною основою для передбачуваного й тривалого вирішення проблеми, а також пообіцяли тисячі місць для розселення біженців з Лівії.

Звіт також демонструє значні зміни в маршрутах, які використовуються біженцями та мігрантами. Вперше за останні роки Іспанія стала головними воротами до Європи: близько 8000 осіб прибули туди сушею (через анклави в Сеуті та Меліл’ї), а 54800 перейшли через небезпечне Західне Середземномор’я. Як наслідок, кількість загиблих там зросла майже вчетверо — із 202 у 2017-у до 777 торік. Близько 23400 біженців та мігрантів у 2018-у прибули до Італії, що в п’ять разів менше, ніж у попередньому році. До Греції через море дісталися приблизно 32500 осіб (у 2017-у — 30000), а от кількість тих, хто прибув через сухопутний кордон з Туреччиною, зросла втричі. Щодо інших європейських країн, то, як зазначається у «Відчайдушній подорожі», Боснія і Герцеговина зафіксувала близько 24000 біженців та мігрантів, які дісталися туди транзитом через Західні Балкани, до Кіпру пристали кілька човнів із сирійськими біженцями з Лівану, а до Великобританії під кінець року прибула зовсім маленька кількість людей з Франції.

Переглядів: 194
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua