РубрикиБез рубрики

Читальня просто неба

Читальна зала під відкритим небом… Вірніше, під великими парасолями. Літня читальня — з кавою, свіжою пресою, книжками на обмін (по-сучасному, в річищі англійщення нашої лексики — буккросинг)…

Та й справді: чого б то цьому невеликому дворику Одеської національної наукової бібліотеки порожніти? От і народилася у її працівників цікава, креативна ідея. А вони, як було підмічено кимось на презентації, фонтанують ідеями.

Випробували її ще минулорічної весни. Тим, хто побував там у ті травневі-червневі дні, сподобалося вельми. А чом би й ні? Надто коли до цікавого спілкування — з візаві чи з книжкою або журналом/газетою — долучиться духмяний запах розквітлої акації, змішаний в один букет з ароматом доброї кави…

То була як би перша презентація проекту. Неофіційна, так би мовити. Перше і вельми вдале випробування нової ідеї. Далі працювали над методикою її втілення, шукали партнерів. А недавно в бібліотеці, у відділі рідкісних видань та рукописів , що на другому поверсі, відбулася вже уповні офіційна презентація соціального проекту Litera — літньої читальної зали. На балюстраді юні скрипальки школи ім. П.С. Столярського грали музику популярного нині П’яццолли, яка гарно резонувала з архітектурою та книжковими шафами.

У залі зібралися люди, фахово близькі до книжки, до комуні-кації, зацікавлені у чомусь новому. Це представники краудфандингової платформи «Мой город», архітектурних та дизайнерських кіл, журналісти. Адже саме завдяки сприянню останніх та підтримки одеситів 190 років тому починалася бібліотека, зазначила генеральна директорка ОННБ Ірина Бірюкова.

Гості говорили про актуальність проекту, готовність взяти дієву участь у його успішному втіленні. Щоби літня читальна зала до свого відкриття отримала й зручне, ергономічне обладнання, і відповідний дизайн. А передовсім — кошти. Свої надії бібліотекарі покладають на одеситів.

Роман КРАКАЛІЯ.

Переглядів: 211
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua