РубрикиБез рубрики

Замість 26 — вісім?

За формулою «громада — район — регіон»

Україна п’ятий рік поспіль реалізує реформу децентралізації. Наступний період перетворень має дати новий поштовх до розвитку регіональної економіки й покращання життя людей, зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на третьому Форумі об’єднаних громад, який зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України.

Ключовим лейтмотивом зібрання стала позиція щодо продовження реформи децентралізації, яка дозволила посилити можливості регіонів в адміні-стративному та фінансовому сенсах. Саме тому, на думку глави уряду, потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях, як і про контроль за процесами, що відбуваються.

Адміністративно-територіальна реформа в Україні впроваджується з квітня 2014 року. Відтоді ухвалено кілька законодавчих актів, які закріплюють адміністративні повноваження та фінансові можливості громад. На цей час у країні сформовано 874 ОТГ, у частині з яких мають пройти перші вибори. У 18 районах ОТГ сформовані на 100%. Водночас є 99 районів, де нема жодної об’єднаної громади.

«Нині реформа потребує нового етапу», — підкреслив Володимир Гройсман і нагадав, що в листопаді минулого року було створено робочу групу, яка напрацьовує формат необхідних рішень. Серед таких рішень, пояснив, — закріплення фінансової стійкості громад, принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів, координації органів влади на рівні «центр — регіони», в тому числі в сегменті повноважень, а також формування нового територіального устрою за формулою «громада — район — регіон».

«І тут питання не в кількості районів, а в якості. Краще сформувати 100 спроможних районів, ніж мати їх удвічі більше, пустих, без коштів і можливостей вирішувати проблеми людей», — сказав Володимир Гройсман. При цьому наголосив, що не потрібно проводити реформу заради реформи, а потрібно забезпечити якісний розвиток територій. І це — частина урядової політики середньострокового планування. «Ідея — вирішувати конкретні проблеми регіонів, а не витрачати гроші. Важливо, приміром, не просто побудувати дитячий садок, а створити цілу систему дошкільної освіти на місці», — сказав прем’єр-міністр.

Кількість областей, відповідно до запланованої урядом адміністративно-територіальної реформи, яка, ймовірно, буде закріплена Конституцією, не зміниться. Укрупнення відбуватимуться у межах областей.

Це не перша адміністративно-територіальна реформа, яка на пам’яті людей старшого віку. Якби ж, нарешті, все спрацювало на позитив, а не обійшлося лише простим перекроюванням територій у столичних кабінетах. Не зайве було б пояснити людям на місцях, яка конкретно з того буде вигода саме для них, а також для держави.

Отож, згідно з планами, із 26 районів Одеської області буде сформовано вісім.

Так, Білгород-Дністровський район планується укрупнити частинами Саратського і Татарбунарського, а інші частини цих районів приєднати до Тарутинського, Арцизького та Кілійського.

Одну територіально-адміністративну одиницю планують створити на базі Ізмаїльського, Ренійського та Болградського районів.

На півночі області Кодимський, Савранський і Балтський райони пропонується об’єднати в один з Любашівським, а Поді-льський — з Ананьївським, Окнянським, Захарівським і частиною Ширяївського. Одним цілим, ймовірно, стане Великомихайлівський, Роздільнянський та Іванівський райони.

На північному сході передбачається об’єднати Миколаївський, Березівський та Лиманський райони. Одним районом стануть і Біляївський та Овідіопольський, які розташовані впритул до Одеси.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації. На його думку, процес конституційних змін можна почати вже цього року, а в 2020-у провести вибори на нових принципах роботи місцевого самоврядування. Таким чином, 2020—2025 роки, на його переконання, стануть одними з найуспішніших періодів розвитку держави — часом формування нової якості життя українців.

Підготувала
Яна СТАСІНА.

Переглядів: 186
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua