РубрикиПозиція

Не питати в Москви, куди нам іти

Під час форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», який відбувся саме в день ушанування подвигу крутян, Петро Порошенко заявив, що балотуватиметься на другий термін на чергових виборах глави держави. «Почуття глибокої відповідальності перед країною, перед сучасниками, перед минулими і прийдешніми поколіннями спонукали мене прийняти рішення кандидувати ще раз на посаду Президента України», — сказав він.

«Дедалі більше політиків на Заході нарешті розуміють, що без членства України в Євросоюзі та НАТО Європа точно буде в небезпеці. Це не лише Україні потрібне це членство, це точно потрібно ЄС та НАТО, щоб Україна була повноцінним членом цих структур», — зазначив Петро Порошенко, додавши, що Росія завжди проявлятиме імперські амбіції й намагатиметься підпорядкувати собі всю Європу.

Президент наголосив, що нині Україна та Євросоюз наблизилися один до одного як ніколи: «Жодна держава, яка не є в НАТО, не має нині таких тісних відносин з Альянсом, як Україна зараз. Але лише повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і безповоротно гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку». До цих найпотужніших організацій, на його переконання, наша держава вступить як країна-регіональний лідер, як країна, що вже суттєво посилила східний фланг Альянсу, як країна, що захистила від росі-йської навали не лише себе, а й всю європейську цивілізацію.

«Багато хто не вірив, що Угода про асоціацію буде підписана і що ми виграємо у Росії велику дипломатичну битву за її ратифікацію. Хочу нагадати кроки Росії, починаючи від референдуму в Нідерландах і закінчуючи спробами блокування в Європарламенті. Угода діє, і частка ЄС у нашому експорті перевищила 42%, але це надійних 42%. У 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу», — запевнив Петро Порошенко, висловивши також упевненість, що Україна отримає і почне виконувати План дій щодо членства в НАТО.

«Звичайно, нам потрібен мир з Росією. Холодний, але мир. Люди втомилися від війни. І на цій болісній емоції невтомно грає російська пропаганда та її підбріхувачі в Україні… Природно, що тема війни і миру — одна із головних на виборах, бо народ обиратиме не просто Президента, а й Верховного головнокомандувача Збройних сил України. Я дуже уважно стежу за різними пропозиціями. Верзуть часом таке, що нібито ми тут бавимося в олов’яних солдатиків, а не захищаємо країну у війні з другою за потужністю армією світу. Пропонують записати побажання Путіна у блокнот, а потім цей блокнот винести на референдум, або пропонують стати перед Путіним на коліна чи в якусь іншу позу. Я ще раз повторюю: ворог прийшов не по Крим до нас, ворог прийшов не по Донбас до нас — ворог прийшов по всю Україну, щоб повернути утікачку до тюрми народів, як влучно назвав Російську імперію ще двісті років тому французький мандрі-вник де Кюстін», — сказав Петро Порошенко.

Президент акцентував, що мир — це повне відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України: «Мир — це беззаперечне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом. І ми маємо зробити все, щоб ніколи більше Україна не мусила питати в Москви, куди нам іти — це право виключно українського народу. І цей шлях називається «Геть від Москви».

У цьому контексті він запевнив, що Україна продовжить лінію на відновлення своєї територіальної цілісності політико-дипломатичним шляхом, забезпечуючи єдність проукраїнської коаліції у світі та у Європейському Союзі, використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу.

Щодо внутрішньої ситуації Петро Порошенко насамперед торкнувся питання діяльності Антикорупційного суду і запевнив, що ця інституція невдовзі почне виконувати покладену на неї важливу функцію: «Новий суд запрацює вже цього року, і це свідчить, що боротьба з корупцією залишається нашим стратегічним пріоритетом». При цьому він зазначив, що серед кандидатів на посади суддів ВАС, які були відсіяні Громадською радою міжнародних експертів разом із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, є, зокрема, ті, хто переслідував учасників Майдану: «Найближчим часом завершиться конкурс із формування Вищого антикорупційного суду. Громадська рада міжнародних експертів разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів відсіяли 42 із 113 розглянутих кандидатур. Серед тих, хто покинув конкурс, — судді, які переслідували учасників Майдану, кандидати із сумнівними статками чи етичними порушеннями».

Петро Порошенко наголосив також на тому, що Україна покращила свої позиції в рейтингу міжнародної антикорупційної організації Transparency International, піднявшись на десять сходинок: «Його оприлюднили буквально сьогодні вранці. Але попри прогрес, звичайно, незадоволений нашою загальною позицією. Навіть при тому, що ситуація стала кращою, ніж у Росії, ми все ще дуже відстаємо від найближчих сусідів по Євросоюзу. Однак упродовж чотирьох років щоразу додаємо по кілька балів. Відтак за п’ять найближчих років, зберігаючи такі темпи, наздоженемо країни-сусіди з ЄС».

Глава держави назвав сектори економіки, де Україна може вийти в лідери: «Відповідальна економічна стратегія диктує нам необхідність чітко визначити пріоритети і зробити акцент на тих секторах економіки, де ми можемо вийти на лідерські позиції. Вони стануть точками прориву, які підштовхнуть нас уперед. Вони принесуть кошти для того, щоби забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей. До таких секторів я відношу агропромисловий комплекс, ІТ, машинобудування, інфраструктуру та логістику, туризм».

Населення світу зростає щороку в середньому на 80—85 мільйонів і, за наявними прогнозами, до 2024-го перевищить 8 мільярдів. «Очевидно, тут — величезна ніша для України як глобального аграрного лідера. Але маємо розуміти, що справжнє лідерство можливе лише за умови, коли експорт переробленої продукції буде значно перевищувати продаж сировини», — зауважив Петро Порошенко.

А ще акцентував на тому, що IT-сектор України вже зараз забезпечує майже 4% ВВП, і дає роботу близько 150 тисячам українців. «Очікується, що в найближчі два роки ця цифра зросте до 200 тисяч. Що вкрай важливо — йдеться про робочі місця з високим рівнем доходу. Саме ІТ-сектор може допомогти Україні збільшити частку середнього креативного класу. Це має суттєве значення для стабільності, стійкості економіки і країни загалом, для демократії, бо саме середній клас є опорою демократії. Але щоб стати справжнім лідером у цьому секторі, мало надавати послуги та сидіти на аутсорсингу, треба переходити до реального внеску у вітчизняну економіку», — підкреслив він. Завдяки цьому, впевнений, в Україну поступово прийде і так звана четверта промислова революція.

«В індустрії маємо зробити ставку на високотехнологічні галузі з високою доданою вартістю. Традиційно в Україні сильними були і є авіабудування та космічна галузь, суднобудування, військово-промисловий комплекс. І кожне робоче місце в цих галузях забезпечує мінімум 10—15 робочих місць у суміжних», — зазначив Петро Порошенко.

За його словами, перетворення України у транспортно-логістичний хаб Європи потребує модернізації транспортної інфраструктури. До речі, за кількістю нових авіаційних ліній Україна увійшла до першої світової двадцятки. «Покращення ситуації з дорогами вже позитивно вплинуло на туристичну галузь. Море, гори, унікальні історичні пам’ятки — мереживо привабливих маршрутів. Світ лише зараз відкриває для себе Україну, і вже точно ніхто нас не плутає з іншою країною. Можемо увійти до десятка найпопулярніших культурно-туристичних напрямків у Європі. Туризм — колосальний ринок для малого та середнього бізнесу», — сказав він.

За словами Петра Порошенка, перелічені п’ять стратегічних пріоритетів дадуть потужний поштовх економіці України: «Під них можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їхня реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць з достойною оплатою і точно знизить рівень робочої еміграції українців. Більше того, поверне українців додому. Ця формула дасть перспективу місту й селу, кожній громаді. Вона наповнить державний та місцеві бюджети, дасть можливість підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати. «Гроші ходять за людьми» — це принцип не лише децентралізації, але й освітньої реформи, змін у системі охорони здоров’я, будь-якої іншої реформи. Люди — це головне».

Саме таку візію Президент запропонував чинному уряду, який, згідно з Конституцією, несе відповідальність за соціально-економічну політику. «Я впевнений в тому, що уряд здатний реалізувати зазначену позицію. І впевнений у парламентських перспективах нашої команди», — додав Петро Порошенко.

«Попереду непростий шлях. Нам треба пройти момент істини… Я звертаюся до ваших сердець, до вашого розуму, до вашої пам’яті та надій на краще майбутнє. Ми будемо проходити дуже непростий іспит на нашу єдність, згуртованість, зрілість і мудрість. Бо вибори, прошу не забувати про це, попри весь наш оптимізм, відбуваються під час війни», — наголосив у своїй промові на форумі дипломат та письменник Юрій Щербак і додав: «Головнокомандувачів не міняють під час битви. Це знала Великобританія і Сполучені Штати. Черчилля і Рузвельта не міняли».

Переглядів: 173
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua