РубрикиБез рубрики

Яке підпорядкування — така й назва

Міністерство культури України через газету «Урядовий кур’єр» та на своєму сайті оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни в назву і статут відповідно до нової редакції закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Згідно з «Перехідними та прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» впорядкувати свої назви та статути повинні ті релігійні організації (об’єднання), що входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України — в державі, визнаній такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

За результатами релігієзнавчої експертизи, проведеної Міністерством культури України, під дію частин сьомої та восьмої статті 12 цього закону підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) таких релігійних об’є-днань: Руська (Російська) істинно-православна церква (РІПЦ), Руська (Російська) старообрядницька церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна поморська церква (ДПЦ), Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою (УПЦ), Руська (Російська) древлеправославна церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ).

Найчисельніша із названих — Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою (УПЦ).

«Релігійне об’єднання УПЦ, — зазначається в матеріалах експертизи, — входить до складу Російської православної церкви. В Україні діють 53 її єпархії. Керівником УПЦ є митрополит Київський та всієї України Онуфрій (Березовський).

Відповідно до відомостей щорічного статистичного звіту, станом на 01.01.2018 року загальна кількість релігійних організацій УПЦ в Україні нараховує 12675, що складає 35% від загальної релігійної мережі держави та 65% від загальної кількості православних релігійних організацій України, з них центрів — 1, управлінь — 52, громад — 12348 (діючі — 12064, недіючі — 220, незареєстровані — 64), монастирів — 211, братств — 28, місій — 17 та 18 духовних навчальних закладів.

Найбільша кількість релігійних організацій УПЦ сконцентрована у 12 областях (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Київська, Одеська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська) — 8682, що складає 68,5 % від загальної кількості релігійних органі-зацій УПЦ в країні. Меншою є кількість релігійних організацій у 12 областях (Запорізька, Івано-Франкі-вська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Чернівецька) та в м. Києві — 3993, що складає 31,5% від загальної кількості релігійних організацій УПЦ у країні».

На Одещині, яка, як мовилося, належить до областей, де УПЦ (МП) має дуже широку структуру, під дію закону, зокрема, підпадають: управління Балтської єпархії, Одеська єпархія, Одеська духовна семінарія, Іллінський чоловічий монастир, Воскресенський Теплодарський жіночий монастир, жіночий монастир на честь Божої Матері «Всіх скорботних радість», Костянтино-Єленинський чоловічий монастир, Миколаївський чоловічий монастир, Іверський чоловічий монастир, Преображенський Борисівський жіночий монастир, жіночий монастир Різдва Богородиці, Свято-Архангело-Михайлівський жіночий монастир, Свято-Воскресенський Теплодарський жіночий монастир, Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир, Свято-Покровський Балтсько-Феодосієв-ський чоловічий монастир, Успенський чоловічий монастир, а також 613 православних церков, що підпорядковуються Московському патріархату.

Всі ці релігійні організації повинні впродовж трьох місяців внести у свої статути (положення) та назви відповідні зміни, передбачені законом.

Переглядів: 148
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua