РубрикиБез рубрики

Авангардний настрій колажу

В умовах нинішнього уповільненого процесу формування художнього ринку в Україні митці дедалі частіше виступають з ініціативами в ролі авторів проектів, кураторів виставок. Згадаймо хоча б нещодавню другу міжнародну бієнале «Море акварелі» чи пересувну виставку «Мамай мандрує».

Подією на старті цьогорічного виставкового сезону став «Одеський колаж», що експонується у залі обласної організації НСХУ (вул. Торгова, 2).

Під час відкриття цієї дебютної тематичної виставки її натхненник і куратор, художник Олексій Малик вибухнув спічем: «Наш новий проект є першим серед подібних виставок Одеської обласної організації НСХУ, якій, зазначимо, сповнилося 80 років. Керівництво нашої спілки всіляко сприяло проведенню цієї акції. Відтак маємо повноці-нну виставку. Оскільки вона перша у цьому році і перша в такому жанрі для нашої організації, то цей факт сприймається символічно. Дай Боже, щоб вона мала продовження. Сьогодні бачу багато нових облич. Буду радий, якщо всі ви й надалі будете готові творчо змагатися заради перемоги мистецтва. Що мені особисто подобається, то це те, що колаж уносить певні авангардні настрої у ці глибоко шановані, напрацьовані творчі стіни».

Олексій Малик поділився і планами на майбутнє: «Наступний проект, на який запросимо до цього залу десь після 10 лютого, називається «Антитіла». Його готує група «Ріккі-проект», творче об’єднання, що існує на неформальній основі. Воно відкрите для всіх. Є кістяк — шість осіб, але кожен, хто розділяє їхню платформу, може приєднатися. Це мої колишні студенти. Якось подумалося: розійдуться юнаки та юнки, і ми втратимо одне одного, але ж щоб щось просувати, потрібні спільні дії. Ми відкриті до діалогу і запрошуємо до участі у такому спілкуванні. Як виникла ідея? Був попередній проект під назвою «Нове ню», насправді — «тіла». Альтернативний хід — антитіла. Така собі творча інтрига. До цієї події ми вирішили видати каталог, чим займається відомий художник Григорій Вовк. Така подія відбувається вперше, і саме тому важливо видати каталог виставки, вмістивши у ньому й прейскурант. А що, коли хтось захоче вас підтримати? Час, у якому ми перебуваємо, вимагає нових підходів і рішень. Нині все ламається. Давайте брати участь у цьому і видозмінювати наше життя».

Сергій Папроцький: «Це новий, актуальний проект, як мені здається. Чудово, що у ньому багато молодих художників, серед яких студенти першого—третього курсів Одеського художнього училища. Досить активно проявили себе і їхні викладачі. Вважаю, що виставка відбулася і стала явищем у творчому, культурному середовищі міста».

Проблематикою техніки витинанки ще за часів навчання на художньо-графічному факультеті ПНПУ ім. К.Д. Ушинського займалася присутня на відкритті виставки Олеся Зайва, авторка вступної статті до каталогу.

«Дуже рада, що ця виставка відбулася, — каже Олеся. — У ній взяли участь як молоді, так і митці старшого віку. Не буду заглиблюватися в тему, однак відзначу, що колаж дуже поді-бний до скульптури, але в площині. Коли ми за допомогою паперу чи в цифровій подачі набираємо певну кількість плям і компонуємо їх на власний смак, — це наше вираження, і дуже добре, що тут присутні різні його види. Це не просто колаж у класичному розумінні. Це й ассамбляж, об’єм, це вже певні артоб’єкти».

Алла Філіпенко: «Недавно, 4 січня, в школі імені Костанді відбувся семінар на тему колажу. Якщо заглиблюватися в історію, то, як уже мовилося, колаж зародився переважно на основі кубізму. Вважаю, що по-дібними проектами ми відроджуємо такий вид творчості, який, принагідно зазначу, був заборонений у нацистській Німеччині».

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 129
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua