РубрикиБез рубрики

Проекти

Із пацієнтами – мовою жестів

На базі шостої дитячої поліклініки Одеси для медичних працівників обласного центру організовані безоплатні курси жестової мови, які вже відвідали кілька десятків фахівців.

Заняття, інформує офіційний сайт міськради, проводять тренери-волонтери школи мови жестів SURDO. Під їх керівництвом медики в цікавій ігровій формі вивчають дактильну абетку і мову жестів. Особлива увага приділяється жестам, пов’язаним із темами здоров’я та медицини.

Такі навчання сприятимуть полі-пшенню комунікації медпрацівників з пацієнтами, які мають проблеми зі слухом.

Для лікарів і медичних реєстраторів тренери-волонтери розробили також спеці-альні брошури із жестової мови, які будуть роздані медичним закладам.

Безоплатні заняття із жестової мови проводяться для медиків, які хочуть освоїти такий комунікативний ресурс, упродовж місяця, починаючи з 18 січня, по вівторках і п’ятницях із 16.00 до 18.00 за адресою: вул. Академіка Глушка, 32-а.

Шкільні обіди по-європейськи

Для учнів початкових класів одеських шкіл найближчим часом планують запровадити форму харчування у вигляді шведського столу.

Для пілотного проекту, який стартував одразу після закінчення зимових канікул, тобто з 21 січня, обрали Європейський ліцей (вулиця Маршала Говорова).

На час звикання дітей до нової форми обслуговування їм допомагають спеціально призначені додаткові працівники харчоблоку. Надалі ж учні 3 – 4-х класів самостійно сервіруватимуть собі стіл, орієнтуючись на власні смаки, а для дітей 1 – 2-х класів таку допомогу надаватимуть до кінця навчального року.

У рамках пілотного проекту в тому ж таки Європейському ліцеї планують встановити вендинговий апарат, відтак школярі старших класів зможуть самостійно обирати і купувати гарячі страви як на перервах, так і після уроків, коли вони перебувають у групі продовженого дня або ж на додаткових заняттях.

Такі апарати-автомати вже успішно працюють у міському центрі військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост №1» та в кількох лікарнях, у тому числі й пологових будинках (у них їжу оплачує місто).

«На даному етапі ми уважно відстежуємо процес переходу учнів на нову форму харчування, що мусить виховувати його культуру. Якщо експеримент виявиться успішним, поширимо таку практику на всі школи», – сказала директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Переглядів: 118
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua