РубрикиБез рубрики

Задля безбар’єрного простору

Оновлені державні норми щодо інклюзивності будівель наберуть чинності з 1 квітня цього року, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Нові — революційні — ДБН щодо інклюзивності будівель уже опубліковані. Вони наберуть чинності у квітні і будуть обов’язковими до виконання всіма архітекторами, проектувальниками та будівельниками. ДБН містять близько 100 якісних змін для безпеки й комфорту кожного, передусім, людей з інвалідністю — з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок», — зазначив посадовець.

За новими державними будівельними нормами, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», всі будинки та споруди в Україні, а також необхідна інфраструктура повинні будуть обов’язково проектуватися з елементами доступності. Впровадження цих ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні й однією з першочергових вимог Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоці-ацію з ЄС.

У нових ДБН прописано обов’язковість облаштування елементів безбар’єрності, наведено їхні необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. Зокрема, проектування пандусів, спеці-альних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату; тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаці-йних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків — для людей з порушеннями зору; дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення — для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

За інформацією Держстату, в Україні налічується близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю. «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, інвалідність в Україні мають близько 10% від усього населення. 80% з цих людей є працездатними та активними. Однак реалізація їхніх прав неможлива доти, доки не буде створено реальної доступності в громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, у транспорті та іншій інфраструктурі. Зараз же майже 90% пандусів збудовані неправильно, нема тактильної плитки, і більшість людей навіть не знає, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення», — наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, Державні будівельні норми (ДБН) — це обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Нові ДБН розроблені на заміну чинного ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобі-льних груп населення».

Переглядів: 118
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua