РубрикиБез рубрики

Технології

«Заправки» Tesla  і в Україні

Засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск заявив про те, що в 2019 році в Україні з’являться станції зарядки електрокарів Tesla Supercharger.

«Більшість людей не знають, що мережа Tesla Supercharger дозволяє легко подорожувати на великі відстані по США, більшій частині Європи, Канаді та Китаю», — написав він у своєму Twitter і додав посилання на мапу. На карті відзначені місця зарядок Superchargers, у тому числі й два в Україні — на трасі Київ—Львів. Обговорюється також відкриття «заправки» для цього електромобіля і на трасі Київ — Одеса.

«Станції Supercharger скоро охоплять 100% території Європи. Від Ірландії до Києва, від Норвегії до Туреччини», — заявив Маск, відповідаючи на запитання про плани щодо відкриття станцій для зарядки електрокарів в Ірландії.

Зауважимо, що 10 грудня минулого року Україну внесли до списку країн, куди можлива доставка автомобіля Tesla Model 3 за ціною 48,6 тисячі євро (з урахуванням податків і вартості доставки).

Підшкірні проїзні

У жителів Швеції набирають популярності підшкірні мікрочипи, які вони імплантують собі у руки, щоб не переобтяжувати кишені картками, перепустками і проїзними, повідомляє Euronews.

Мікрочипи розміром із зубець невеликої виделки зазвичай вживлюються під шкіру між великим і вказівним пальцями за допомогою спеціального шприца. Після цієї операції долоню, немов звичайну пластикову картку з NFC-чипом, просто прикладають до зчитувального пристрою. Прихильники мікрочипів кажуть, що вони безпечні та якнайкраще захищені від зламування.

Підшкірні чипи можна використовувати у магазинах, як перепустку на роботі або проїзний документ на транспорті. Ця технологія прискорює оплату товарів і послуг, роблячи життя зручнішим. Одним маленьким пристроєм можна замінити безліч карток, які займають місце у гаманці та кишенях.

За останній час мікрочипи імплантували у свої руки понад чотири тисячі шведів. Найбільша залізнична компанія цієї країни вже дозволила пасажирам застосовувати їх замість квитків.

Попри істотні плюси, у такого методу оплати є й запеклі су-противники. На їхню думку, це створює небезпеку крадіжки особистих даних, а сама мікро-схема може занести інфекцію в організм і спровокувати реакцію імунної системи.

Рукотворні дощі

Із 2013-го Китай створює 55 мільярдів тонн штучного дощу на рік.

Нині ж Піднебесна розпочинає здійснення найбільшого у світі проекту з виробництва дощової води. За планом, оголошеним у січні, тамтешня влада має намір форсувати кількість опадів у вигляді дощу та снігу на понад 1,6 млн кв. км, що приблизно втричі перевищує розмір Іспанії.

Уряд використовуватиме нові військові технології, що змінюють погоду, розроблені державною Китайською корпорацією аерокосмічної науки й техніки. Зокрема, планується побудувати десятки тисяч камер згоряння на тибетських схилах гір. Ці камери спалюватимуть тверде паливо, що призведе до викидання в атмосферу йодиду срібла, завдяки чому можна регулювати випадання опадів.

Переглядів: 130
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua