РубрикиБез рубрики

Чіткі й зрозумілі орієнтири

У селі Вікторівка нещодавно відбулася чергова сесія Березівської міської ради, на якій було схвалено стратегічний план розвитку Березівської об’єднаної територіальної громади на 2019—2027 роки.

Це той документ, за яким житимуть і розбудовуватимуть свою громаду люди, що мешкають як у самій Березівці, так і в приєднаній до неї в рамках децентралізації Вікторівській сільській раді (села Вікторівка, Ланове та Роздол) — разом понад 11500 осіб.

У документі визначено три основні стратегічні цілі, для досягнення яких, крок за кроком, виписані відповідні завдання, покликані забезпечити громаді розвиток і фінансову самостійність уже в найближчі роки.

Перша ціль-орієнтир — розвиток торгівлі та послуг. Березівка, переконані в ОТГ, може і стане центром місцевої торгівлі, отримає статус наді-йного торговельного майданчика, де вигідно продавати та купувати різноманітні товари, у тому числі й за гуртовими цінами. Ярмарки, які планують організовувати в Березівці, також будуть джерелом наповнення бюджету. Десятки людей отримають роботу, що сьогодні вкрай важливо.

Друга стратегічна ціль — налагодження переробки сільськогосподарської продукції. Огірок у банці коштує дорожче, аніж свіжий у сезон. Свій переробний цех, на місцевій городині та садовині, — завдання, яке також цілком реально виконати. Березівська громада має кілька земельних ділянок, які можуть стати майданчиками для створення підприємств із переробки сільськогосподарської продукції. Щоб зацікавився інвестор, бажано зі своїх, місцевих, підготують документи на споруди, випишуть інвестиційні пропозиції, щоб той на законних підставах налагоджував і розвивав свій бізнес.

Третя ціль — розвиток людського капіталу, оскільки такий напрямок є базовим для реалізації двох попередніх. Не всі хочуть їхати кудись на заробітки, перебиратися ближче до заможнішого життя. Багато людей люблять свій край, своє село, де вони народилися, де похована рідня, де все близьке і знайоме, зрештою, де стоїть дім, зведений натрудженими руками батьків.

Відтак планують навести повний лад у школах і садочках, щоб діти отримували хороше виховання й освіту.

Схвалена на сесії стратегія передбачає також розвиток кооперативного руху, зокрема створення молочнотоварного кооперативу у селі Роздол, мешканці якого мають зацікавленість у цьому. Люди тут спрадавна тримають худобу, щоправда, останнім часом громадське стадо добряче зменшилося. Для того ж, щоб його відродити (не менше трьох-п’яти корів на одне домогосподарство) вистачить двох-трьох років. Але за умови, що господарі не бігатимуть по базарчиках із бутлями та пляшками у кошиках чи з косами попід лісосмугами, де припнуті їх корівки, а спиратимуться на міць кооперативу: спільно заготовлятимуть сіно, вирощуватимуть буряки, кабаки та кукурудзу, гуртом закуповувати комбікорми, бо так виходить дешевше, а також матимуть куди здавати на реалізацію здоєне молоко, сир та сметану. Мають на продаж і яйця, птицю, кролів…

Не проти об’єднатися в кооператив і місцеві бджолярі, які можуть забезпечити цілющим медом громаду, а також постачати його за вигідною ціною в Одесу і в Київ.

У найближчих планах громади і створення комунальної установи, працівники якої займуться освітленням вулиць, встановленням та обслуговуванням мережі відеоспостереження у людних місцях та на основних шляхах, ремонтом доріг і тротуарів тощо. Буде в громаді своя муніципальна варта, ті ж дружинники, підпорядковані поліції. До неї вже готові записатися молоді хлопці та дужі чоловіки, за плечима яких армія.

Люди давно очікують, щоб між селами курсував бодай якийсь громадський транспорт. Стратегія розвитку передбачає організацію нових автобусних маршрутів, як-от: «1214 км — Роздол (вул. Ломоносова)»; «Залізничний вокзал — масив Вікторівка»; «Березівка — Ланове».

Якщо узагальнювати плани Березівської ОТГ, то вони чіткі й зрозумілі кожному, без захмарних прожектів.

«Березівська ОТГ у 2027 році — це відкритий толерантний світ якісного й комфортного життя, де людям хочеться народжувати та ростити дітей, працювати, вести бізнес і реалізовувати свої культурні та духовні потреби», — так написали у стратегії розвитку громади її розробники.

Люди розуміють, що ніхто не прийде і за них нічого не зробить. Якщо ж узятися гуртом, не сторонитися нового й не прохолоджуватися, коли інші стараються, то можна життя зробити кращим. Для всієї громади і для себе.

Бог у поміч! Варто зазначити, що стратегічний план розвитку Березівської об’єднаної територіальної громади на 2019-2027 роки було розроблено за активного сприяння спеціалістів Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 141
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua