РубрикиБез рубрики

Флешмоб в ім’я музики

Одного із січневих вечорів музиканти симфонічного оркестру Grand Orchestra провели у центрі Одеси флешмоб.

«Музика — народна потреба», — згадали оркестранти мудрість Бетховена й вирушили у народ, який гуляв містом у пошуках хліба й видовищ. Але такого видовища ніхто не очікував.

Спочатку в одному з торгових центрів з’явилися пюпітри, згодом — ударні. Потім з нізвідки почали виходити люди зі скрипками, віолончелями, духовими інструментами. Перші такти змусили покупців зупинитися і здивуватися. Зазвучали скрипки та альти, яким наполегливо відповідала валторна. Музика заповнювала поверхи.

Для культурного шоку одеситів, які ні про що не підозрювали, оркестр вибрав композицію «Palladio» Карла Дженкінса. Сюїта для струнного оркестру написана в жанрі «concerto grosso». Ця форма музичного твору заснована на чергуванні та проти-ставленні звучання всього складу і групи солістів. Сама ж композиція присвячена Андреа Палладіо — архітекторові пізнього Відродження.

Потім зазвучала музика з фільму «Пірати Карибського моря». Слухачі були підкорені. Оплески, вигуки «Браво!», «Біс!», питання «А де вас можна ще почути?»…

«Ми даємо перший концерт в Одеській філармонії 31 січня, — відповів керівник Grand Orchestra Віталій Ковальчук, — Програму побудували таким чином, щоб було цікаво всім. Прозвучать твори, написані за останні три століття — від Моцарта до Морріконе».

За словами диригента, одне з головних завдань оркестру — популяризація класичної музики: «Ми хочемо, щоб в Оперний театр, у філармонію ходили не тільки поціновувачі і шанувальники класики. Ми запрошуємо на наші концерти всіх, хто хоче відкрити для себе неповторну музичну спадщину останніх трьох століть».

Колектив добре відомий у Європі. Він неодноразово гастролював у Польщі та Німеччині. От і нещодавно повернувся з двотижневого турне польськими містами. Завжди — аншлаг і доброзичлива преса. Одеситам Grand Orchestra знайомий як переможець торішнього шоу «Битва оркестрів».

Вольфганг Амадей Моцарт, Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, Жорж Бізе, Петро Чайковський, Астор П’яццолла, Ханс Циммер, Джон Вільямс, Ніно Рота, Енніо Морріконе. Твори цих класиків світової музики звучатимуть на концерті Grand Orchestra, який відбудеться 31 січня о 19.00 в Одеській філармонії.

Переглядів: 135
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua