РубрикиЗдоров’я

Вірусна облога Шевченкового

У селі Шевченкове Кілійського району діагноз «кір» станом на ранок 22 січня підтвердили у 58 дітей. Про це через соціальну мережу повідомив голова Кілійської ОТГ Павло Бойченко. За наступну добу ситуація не змінилася.

Ситуацію прокоментувала заступник начальника департаменту охорони здоров’я Одеської облдерж-адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан. За її словами, стан більшості хворих — легкого ступеня тяжкості. У десятьох дітей діагноз допоки уточнюється.

«За останні дві доби двох дітей госпіталізували в інфекційне відділення районної лікарні, щоб вони перебували під цілодобовим наглядом спеціалістів. Одній дитині — дев’ять місяців, другій — три роки. Загрози для населення довколишніх сіл нема, оскільки завдяки карантину хворобу у Шевченковому локалізовано. Карантин там триватиме 17 днів, відтак школи і дитячі садки закриті», — розповіла пані Рокунець-Сорочан.

Вона дорікнула, що дехто з батьків недужих дітей через релігійні переконання відмовляється не тільки від вакцинації, а й навіть від госпіталізації.

«Медики цілодобово моніторять ситуацію. Розгорнуто домашні стаціонари. І якщо ми бачимо, що стан дітей переходить із легкого ступеня тяжкості в середній, переконуємо батьків госпіталізувати їх... Найімовірніша причина спалаху кору? На новорічні свята до однієї родини в Шевченковому приїздили гості з Києва, серед яких була хвора на кір дівчинка. У рамках епідроз-слідування ми зв’язалися з Києвом, і вже знаємо, що дитина лікується», — додала посадовець.

Вона також повідомила, що впродовж останнього тижня в Одеській області загалом зафіксували зростання захворюваності на кір на 57%: «Якщо порівнювати два останніх тижні, то маємо 72 випадки проти 46. Сподіваємося, що локалізація спалаху дозволить досить швидко загасити вогнище вірусної інфекції».

Зауважимо, Шевченкове — досить велике село: там мешкають більше п’яти тисяч осіб; у Кілійському районі — понад 28 тисяч.

За повідомленням МОЗ, з початку нинішнього року на кір в Україні захворіли понад п’ять тисяч осіб, троє з яких від ускладнень хвороби померли.

Нагадаємо, у 2018-у на кір в Україні занедужало більше 54,4 тисячі, а від спричинених ним ускладнень померло 12 дітей і четверо дорослих.

Найвищі показники захворюваності торік були у західних областях: Львівській (11873 хворих), Івано-Франківській (5617), Закарпатській (4733), Тернопільській (3658), Вінницькій (3422) та Чернівецькій (3384).

Кір — гостре інфекційне вірусне захворювання, яке може призвести до летального фіналу. Основні симптоми: висока температура тіла, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’ю-нктивіт, плямисто-папульозний висип на шкірі та загальна інтоксикація враженого хворобою організму.

Вірус кору надзвичайно заразний — швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Він може жити в повітрі і на поверхнях предметів довше двох годин навіть після того, як недужа людина покинула приміщення. Дев’ять із 10 нещеплених, які контактують із хворим, заражаються цим вірусом.

Вакцинація, наголошують медики, — єдиний надійний спосіб захисту від небезпечної хвороби. Щеплення проводять безоплатно в усіх поліклініках області.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 1803
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua