РубрикиРезонанс

Рівний доступ. Кому і до чого?

З роками виробилася звичка читати, а не просто переглядати заголовки в газетах. Хоча, зауважу, в «Чорноморських новинах» заголовки, як правило, стріляють у ціль.

Ще з часів введення посад голів обласних державних адміністрацій, чи, як їх ще називають, губернаторів стежу за їхніми виступами у «ЧН». Жоден з них не сказав чесно: «Не тратьте, куме, сили — спускайтеся на дно!».

Ось і зараз уважно перечитав статтю «За принципом рівного доступу» (номер за 13 грудня), де журналістка дещо у рожевих, мрійних кольорах змалювала ситуацію з медициною на Одещині, особливо в свідомо знищених владою сільських районах області. Якби авторка за приклад назвала наш Ананьївський район, що то наші райрада, РДА плюс мерія «...пропонують 100 тисяч гривень підйомних і 50% оплати за комунальні послуги, включаючи зв’язок, для лікарів, які прийдуть у сільські та районну лікарні, готові нові світлі й облаштовані квартири»,  то сказав би: «Нарешті!».

Аж дух перехопило, що в Одеській області є такі класні й порядні керівники. Многая літа їм, здоров’я та щастя!

Ананьїв зробив депресивним і покинув таким, пішовши в Одесу на підвищення, ще перший секретар райкому компартії Сафронов, а також безправні тоді мери. За роки незалежності збудували п’ятиповерхівку для військовиків та чотириповерхівку для міліціянтів. Один будинок зводили за власні кошти, але обідрали тоді людей, як сумнозвісні трасти. Хто ж до нас може прийти на мізерну зар-плату, найдорожчі в Україні воду, хліб, газ та ціни на ринку? Хіба що той, хто у заліковку вкладав викладачеві медіну купюру, бо боявся запитання: «Ти що, такий розумний?..».

Читаю у статті: «Передбачається, що завдяки проекту «Мобільна поліклініка» медики виявлятимуть патології найпоширеніших хвороб на ранніх стадіях, за потреби…» відправлятимуть у Подільськ на єдиному за добу автобусі, який за дві години 37-кілометрового бездоріжжя остаточно доб’є хворого. А приватник бере 500 гривень туди та 500 — назад. Моя покійна мати казала про подібне: веселися, душа в тілі, бо сорочку воші з’їли!..

«Сказати, що наша область такого давно не бачила…». Істину глаголите, пане голово ОДА, бо колись нас обслуговували висококласні медики, бо майже чесні керівники будували житло громадянам будь-якого фаху… З вашої доповіді зрозумів, що колись і нас обслужать «мобільні поліклініки», але коли те станеться, якщо в першій хвилі обстеження — до березня — буде охоплено десь 20 тисяч осіб у 75 населених пунктах? А решті за цей час можна склеїти ласти не тільки від канцеру (я про себе), а й від грижі, апендикса чи ще якоїсь халепи... З цього випливає, що надалі у нас настане покращення, як у султанському гаремі: сподіватимемося, що врятують, але не знатимемо, коли й кого…

Пане голово! Чи цікавилися ви де-факто ідеологічним фронтом, а не лише «фронтом змін»? Як живе-виживає єдина україномовна в області газета? Скільки обласних газет (що є і вашим рупором) можна знайти у районних та сільських читальнях? В Ананьєві вже давно ніскільки… Дарували єдину «районку»…

Пане голово, невже сліпо вірите у звіти чиновників? Хотів би хоч раз поспілкуватися з вами. Коли приїдете до нас — не знаємо, бо інформацію про такі візити бережуть, наче військову таємницю…

Колись усі дороги вели до комунізму. До чого привели? Те саме буде й нині. Поговорили — розійшлися… Для галочки?!

З повагою —

Борис ДРАЇМ,
член НСЖУ, пенсіонер.
м. Ананьїв.

Переглядів: 114
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua