РубрикиБез рубрики

Дослідження

Овочі для діабетиків

Є певні продукти, які особливо корисні для здоров’я людей з діабетом другого типу. Найперші з них — овочі, які не містять крохмалю.

Лідеркою тут є морква. Вживання її та інших овочів, що не містять крохмалю (а це також капуста, салат, шпинат, кабачки, броколі), може допомогти уникнути деяких ускладнень діабету, включаючи серцеві захворювання. Усі вони містять багато вітамінів А, С та К і є джерелом розчинної клітковини, що знижує рівень глюкози у крові й поганого холестерину. Дослідження послідовно пов’язують ці овочі зі зниженням ризику високого кров’яного тиску, хвороб серця і раку.

Американська діабетична асоціація рекомендує наповнювати щонайменше половину обідньої тарілки некрохмалистими овочами.

Ризик розвитку діабету можна зменшити і вживанням ягід та фруктів, які містять антоціани, що знижують резистентність до інсуліну й підвищують чутливість до нього. Це — ожина, чорниця, малина, чорна смородина, виноград чорних сортів, вишня, слива, гранати тощо.

Отже, зміна харчових звичок, включення до раціону корисних продуктів, зокрема овочів, які не містять крохмалю, дозволить тримати рівень цукру в нормі, знизити ризики деяких ускладнень, включаючи серцеві захворювання та інсульти.

Ожиріння залежить від... нюху

Науковці з Університету Отаго у Новій Зеландії з’ясували, що між ожирінням і сприйняттям запахів, тобто нюхом, є прямий зв’язок.

За їхньою теорією, чим краще людина відчуває запахи, тим більша ймовірність того, що вона буде стрункою, і навпаки.

Як пояснює доктор Мей Пенг, провідна авторка дослідження, з п’яти почуттів запах — найважливіший щодо впливу на харчову поведінку завдяки розрізненню та поділу ароматів. Вона та її колеги простежили, що особи з надмірною вагою не настільки ефективно виявляють та розрізняють запахи, як худі. Це призводить до того, що огрядні люди більше ризикують й у виборі «правильної-неправильної» їжі, бо їм потрібні інші види стимуляції для насолоди нею. Скажі-мо, вони можуть вважати бажаною для себе солонішу та смачнішу страву, як-от бекон і кленовий сироп, замість вів-сяних пластівців з низьким вмістом жиру та меншою кількістю цукру.

За допомогою систематичного огляду й метааналізу дослідники зібрали всі опубліковані у світі наукові статті, які стосувалися форми тіла людини та її здібностей розрізняти запахи.

Слід зазначити, що вага тіла має відповідати певному критерію, щоб зв’язок став очевидним, тому зниження здатності розрізняти запахи було помітнішим серед тих, хто близький до ожиріння. Учені припускають, що, коли людина страждає на ожиріння, її метаболізм регулює кілька пептидів та гормонів, які впливають на шляхи передачі сигналів кишковика й мозку.

Дослідження також засвідчило, що видалення частини шлунка може поліпшити здатність до розрізнення запахів, хоча інші операції, пов’язані з ожирінням, не справляють аналогічного впливу на нюх людини.

Переглядів: 125
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua