РубрикиБез рубрики

«Радуйся, земле, коляда йде!..»

Стало доброю традицію проводити в стінах бібліотек заходи, які поєднують різні види людської діяльності. Серед таких — музичні вітальні, коли можна і співом насолодитися, і тематичні виставки (книжкові чи мистецькі) оглянути.

Музична вітальня «Радуйся, земле, коляда йде!..», яка відкрилася 16 січня в Одеській національній науковій бібліотеці, порадувала гостей святковістю, можливістю глибше пізнати народні звичаї і культуру.

Активно популяризують народну пісню (цього разу колядки — програмою «Небесна зірка») капела бандуристів ОССМШ імені Петра Столярського (керівник Мар’яна Бондар) та народний самодіяльний ансамбль «Козацьке коло» (керівник Лариса Козловська).

Дякуючи учасникам дійства, викладач-методист школи Столярського Мар’яна Бондар високо оцінила значення старовинних репертуарних збірок для популяризації народних пісень.

А яке ж свято без гумору, яким славляться українці?! Такі колоритні персонажі, як Дід (Ельвіра Заборцева) і Баба (Валентина Колесникова), чудово справилися з узятою на себе роллю гостинних-дотепних господарів.

Атмосферу витонченості доповнила персональна виставка методистки Одеського обласного центру української культури Маріанни Панасюк «Дивовижний світ витинанки», а єдності додало спільне виконання колядки «Нова радість стала...».

На завершення організаторка музичної вітальні, завідувачка відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ Тамара Кухарук провела для гостей новорічно-різдвяну подорож бібліотекою, ознайомила їх з тематичними виставкам «Традиції та новації в різдвяно-новорічній обрядовості українців», «Добрий вечір, пане господарю!.. Українські колядки і щедрівки».

Одеса завжди була тісно пов’язана з народною культурою, про що свого часу у книзі «Старая Одесса» писав відомий крає-знавець Олександр Дерібас. На її сторінках він згадував про групи колядників, які приходили в центр міста переважно з Усатового, Нерубайського та інших навколишніх поселень, прославляючи світло й добро.

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 110
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua