РубрикиБез рубрики

Монетизована «комуналка»

Наприкінці минулого року, 27 грудня, Кабінет Міністрів України схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

Вже з 1 січня 2019-го участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг й одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за «комуналку».

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину «комуналки», у межах виділеної субсидії та соці-альних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2000 гривень. Так-от, 1500 субсидійних гривень «Ощадбанк» перекаже надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень.

Із 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

П’ять головних запитань про монетизацію пільг і субсидій

1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи в управління соці-ального захисту населення й надати дозвіл на опрацювання персональних даних.

В «Ощадбанк» іти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні не потрібно поновлювати документів. Вони вже є учасниками монетизації пільг та субсидій.

2. Чи потрібно в «Ощадбанку» самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеці-альний режим використання. Тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

«Ощадбанк» щомісяця інформуватиме субси-діантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону — в червні — суми невикористаних коштів переказуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному «Ощадбанк» відкриє автоматично, без додаткового звернення у фінансову установу.

3. Як відбуватиметься оплата «кому-налки»?

Усе відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для «Ощадбанку» он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією переказуватиме їм субсидію. Про це і про те, скільки залишається заплатити за «комуналку», «Ощадбанк» одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів створять персональні кабінети, де можна буде відстежувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі «Ощадбанку» за тел. 0-800- 210-800.

4. Чому саме «Ощадбанк»?

«Ощадбанк» є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм і має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Він володіє найбільшою мережею відділень — понад 3200, які присутні, в тому числі, у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги й пенсій значній кількості клієнтів одночасно. Тому й визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків «Ощадбанк» не братиме.

5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина сімей. Якщо відразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Уявімо ситуацію, що 8 мільярдів гривень щомісяця, замість оплати «комуналки», потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство країни спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же «Нафтогазом» за придбаний газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в «Ощадбанк», а все, що залишиться після оплати комунальних послуг упродовж року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату
Кабінету Міністрів України.

Переглядів: 193
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua