РубрикиБез рубрики

Повернення до рідної гавані

На Різдво Одеса отримала чудову звістку: з іранської в’язниці звільнено нашого земляка, моряка Андрія Новичкова.

Митарства одесита, якого звинуватили у вбивстві іранського матроса, тривали понад два роки. Чекаючи на вирок, він перебував у в’язниці Евін у столиці Ірану Тегерані, куди не мали доступу ні український консул, ні адвокат. Слідство велося на фарсі. Висунуте звинувачення загрожувало смертною карою.

За життя Андрія безупинно боролися його бабуся — 81-літня Олена Вірановська, друзі, небайдужі одесити, громадські організації та політики. Кілька разів збирали підписи під петицією до Президента України з проханням втрутитися і допомогти. Коли з’явилася можливість обміняти Андрія на громадянина Ірану Алі Джедуея, затриманого у Харкові та звинуваченого у шпигунстві на користь Ірану, цим скористалися українські дипломати. Звільненням Андрія займалося Міністерство закордонних справ України. Й ось 7 січня, на Різдво, той уже перебував на території Посольства України в Ірані, серед своїх.

Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Фейсбуці написав: «Вітаю одеситів з поверненням нашого земляка! Було приємно втішити цією звісткою бабусю Андрія Олену Миколаївну, яка чекала на звільнення онука. Особисто подякував їй за стійку позицію та віру у вирішення ситуації. Вона отримала від мене чіткий наказ — привести свій артеріальний тиск у норму і вже за кілька днів бути готовою обійняти свою рідну людину. Це, мабуть, найщасливіше Різдво в житті хлопця та його родини».

Одеситка Ірина Пугачова в коментарях зауважила: «Це величезна радість для всієї Одеси. У наших родинах багато моряків. Це важка і жертовна робота. Романтизму мало. Чоловіки йдуть у море і в океан, щоб нагодувати свої родини, вливають десятки мільйонів доларів в економіку держави. Ми завжди хвилюємося за своїх рідних. То океан гнівається, жахливі шторми, кораблі перевантажені, найменша помилка може закінчитися фатально. То спека й холод, пірати, хвороби в екзотичних країнах, багато іншого. Й ось такі випадки, як з Андрієм…».

Після повернення в Україну Андрій Новичков разом з представниками Міністерства закордонних справ та зовнішньої розвідки зустрівся з журналістами в аеропорту «Бориспіль».

Зважаючи на специфіку роботи спецслужб, вчорашній бранець відмовився розповідати про деталі обміну і щиро подякував усім, хто допомагав, хто не заважав вирішувати питання з його порятунком.

Біля порогу рідного дому в Одесі Андрія зустріла його бабуся. Як і годиться, Олена Миколаївна приготувала для онука український борщ.

— Після 747 днів митарств мого онука нарешті відновилася справедливість і він повернувся додому.

Повернення Андрія до рідної гавані — результат спільної роботи багатьох служб, організацій, простих українців, які згуртувалися і зробили все можливе, щоб визволити нашого співвітчизника з неволі. Радісне диво, що сталося на Різдво, створене людськими руками.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 172
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua