РубрикиБез рубрики

Два чинники для успіху

У селі Маяки Біляївського району відкрили нову амбулаторію групової практики та відділення екстреної медичної допомоги. Заклади розташовані, по суті, на одному майданчику: амбулаторія — у новозведеному приміщенні, а emergency department — у капітально відремонтованій будівлі.

«Ми сьогодні відкрили першу із 29 сільських амбулаторій, які запроектували в Одеській області, а також відділення невідкладної допомоги. Це ще один крок до покращення якості медичного обслуговування людей, незалежно від того, де вони мешкають. Захищати своїх громадян, їхнє життя і здоров’я — один з основних обов’язків держави», — зазначив під час церемонії відкриття голова облдержадміністрації Максим Степанов.

У радіусі обслуговування амбулаторії проживають понад 9,5 тисячі мешканців Маяківської об’єднаної територіальної громади, а це села Маяки, Надлиманське, Удобне та прилеглі дачні масиви.

Медичний заклад розрахований на роботу чотирьох сімейних лікарів. Окрім їхніх кабінетів, там є маніпуляційна, перев’язувальна та інші допоміжні приміщення. Загалом амбулаторія може прийняти до 160 пацієнтів на добу.

Максим Степанов підкреслив, що її будівництво здійснювалося за кошти державного та місцевого бюджетів. «Це яскравий приклад реформи децентралізації, реформи сільської медицини. Синергія фінансових ресурсів дала нам змогу побудувати такий центр здоров’я», — сказав він.

У свою чергу відділення екстреної допомоги обслуговуватиме не лише Маяківську ОТГ, а й Миколаївку і постраждалих у ДТП на майже 30-кілометровій ділянці траси «Одеса — Рені» та дорогах місцевого значення. Окрім того, в emergency department розташований пункт постійного базування бригади з надання екстреної меддопомоги Біляївської станції. «За рахунок цього зменшується радіус обслуговування, а відтак час приїзду бригади на місце виклику скорочується із 30 до 20 хвилин», — пояснила директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Відділення екстреної меддопомоги складається з кабінету УЗД, рентгенкабінету, палати інтенсивної терапії, маніпуляці-йної. Лікарі мають технічну можливість для консультацій з фахівцями Одеської обласної лікарні онлайн за допомогою телемедицини. За словами Олени Теряєвої, у ньому зможуть проводити необхідні обстеження, стабілізувати пацієнта, який перебуває у важкому стані, та, за необхідності, перевезти до Біляївської ЦРЛ чи обласного медзакладу.

«Зараз Одеська область є прикладом, як потрібно розбудовувати медицину. У цій реформі повинні бути два основні чинники: доступність для пацієнтів і гідні умови роботи для медичних працівників. Тільки вкупі ці чинники дозволять зробити медицину якісною», — підкреслив голова ОДА Максим Степанов.

Нагадаємо, розвиток медицини — один з пріоритетів стратегічного плану дій голови облдержадміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017 — 2019 роки. Відділення невідкладної допомоги разом з телемедициною наразі успішно працюють в Окнянській та Болградській центральних районних лікарнях.

Переглядів: 154
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua