РубрикиСпорт

Великий лід — високі результати

Вихованці СДЮСШОР «Крижинка» торік завоювали понад 30 медалей, п’ять з яких — на юнацькому чемпіонаті України і 19 — на всеукраїнських змаганнях, які проходили у листопаді в Одеському палаці спорту.

Чемпіонкою України серед дівчаток в одиночному катанні стала 12-річна Єва Шульга, яку бачите на знімку (тренер — Георгій Старков, хореограф — Наталія Карпич). Фігурним катанням Єва займається вже сім років, тренується щоденно по дві-три години. Одним з важливих чинників свого успіху юна спортсменка вважає умови тренувань.

— Два роки тому в Одесу, на арену Палацу спорту, повернувся великий лід. Для справжнього спортсмена важливе все: європейський стандарт льодової арени, якість і структура крижаного покриття (скажімо, його мають заливати гарячою водою, тоді поверхня ковзанки стає дзеркально гладенькою)… Здавалося б, елементарні речі, але саме вони є запорукою подальших виступів фігуристів, їхніх невдач (якщо тренуєшся в казна-яких умовах) та успіхів (коли можна шліфувати талант на доброму покритті і за сприятливого клімату). Мені є з чим порівнювати. Вважаю, якість одеського льоду найкращою в Україні. І дуже пишаюся цим. До слова, тренуватися я починала на приватному катку «Умка». Так його льодова арена майже вдвічі менша за ту, що в Палаці спорту. Але, незважаючи на це, більшу частину своєї спортивної кар’єри я тренувалася саме там і вдячна цій ковзанці за своє захоплення фігурним катанням. Потім тренувалася на «Крижинці», що на вулиці Академіка Філатова. Це теж нестандартний каток: хоча він і більший за «Умку», але менший за той, що в Палаці спорту. Всі фігуристи Одеси (як за віком, так і за категоріями) нині вправуються на льодовій арені Палацу спорту — це запорука нашої майстерності, нашого успіху, — переконана Єва Шульга.

Підтвердження слів юної фігуристки — п’ять медалей, здобутих одеситами на третьому етапі всеукраїнських змагань із цього виду спорту, що проходив наприкінці року у Білій Церкві: у віковій категорії 2005—2007 років народження першим на п’єдесталі пошани стояв Вадим Новиков (тренер — Ірина Кланцат), «срібло» здобули Артем Гридасов (тренер — Георгій Старков) і Максим Покотило (тренер — Артем Ковальчук), а «бронзу» — Ратмир Кравченко та Михайло Іванченко (тренер — Олена Воропаєва).

— Радіємо перемогам наших земляків на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Завдяки спільним зусиллям влади всіх рівнів, старанню й енергії тренерів та їхніх вихованців ми повертаємо Палацу спорту статус головної льодової арени Одещини, — зауважив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

— Вихованці нашої школи — і дівчатка, й хлопчики — виправдали надії. Кілька спортсменів взяли участь у міжнародних змаганнях — у Стамбулі, Будапешті й Таллінні, у кожному з яких зайняли по два призових місця. У лютому нашу зірочку Єву Шульгу чекає важливий чемпіонат України серед юніорів, де вона, звісно, також націлюється на перемогу. Наприкінці грудня відбувся чемпіонат країни серед дорослих. За його результатами наша фігуристка Анна Іванченко увійшла до національної збірної й отримає звання майстра спорту. Це також велика перемога, адже з 1994 року в Одеси не було медалі у фігуристок. Завдяки підтримці Одеської обласної ради, її депутатського корпусу, два роки тому в Палаці спорту з’явився великий лід, і тепер у наших тренерів є можливість готувати спортсменів найвищого рівня. Впевнена, що одесити лише починають сходження до слави, — зазначила директор СДЮСШОР «Крижинка» з фігурного катання Наталія Тютюнник.

Найближчий цьогорічний старт — юніорський чемпіонат України, що відбудеться наприкінці січня. Далі плануються виїзди одеських фігуристів на міжнародні турніри — в Ізраїль та Болгарію.

Переглядів: 151
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua