РубрикиДуховність

Як після темряви нічної знову сходить сонце...

6 січня — напередодні Різдва Христового за Юліанським календарем і в день Богоявлення (Водохреща) за Григоріанським — Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив предстоятелеві помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про автокефалію.

Історична подія відбулася після літургії у патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі. Службу Божу спільно відслужили патріарх Варфоломій разом із митрополитом Епіфанієм. Богослужіння проходило грецькою та частково українською мовами. Серед присутніх — священнослужителі обох церков, Президент України Петро Порошенко та екс-глава держави Віктор Ющенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, представники уряду, віруючі з України, які спеціально прибули на Фанар, аби стати безпосередніми учасниками цієї епохальної миті.

РубрикиБез рубрики

Між «трійкою» і «четвіркою»

Зовнішньополітичні підсумки 2018 року

Напередодні новорічних свят у Києві в Українському кризовому медіацентрі презентували зовнішньополітичні підсумки 2018-го. Окрім професійних, класичних, дипломатів до реалізації нашої зовнішньої політики причетні народні депутати, науковці, експерти та журналісти-міжнародники. Йшлося про здобутки та невдачі нашої міжнародної політики, про тенденції та динаміку.

Про підсумки експертного опитування, організованого радою зовнішньої політики «Україн-ська призма», розповів заступник голови правління цього мережевого аналітичного центру в сфері зовнішньої політики і міжнародної безпеки Сергій Герасимчук:

— Результати чимось порадували, а чимось здивували. Отже, питання перше: «Які найбільші досягнення зовнішньої політики у 2018 році?».

РубрикиБез рубрики

...І тисячі порцій куті

Напередодні Різдвяних свят у парку Шевченка біля сцени «Черепашка» пройшло свято «Варимо кутю», організоване Одеським вищим професійним училищем морського туристичного сервісу за підтримки міського департаменту культури і туризму.

Як розповіла заступник директора училища з виробництва Людмила Городечна, учні під керівництвом викладачів приготували 2500 порцій куті та 200 літрів узвару, на що пішло 50 кілограмів пшениці, 20 кілограмів цукру, 5 кілограмів горіхів, маку та інших інгредієнтів.

Були тут всі 12 традиційних для українського Святвечора страв, а також смачні «пряникові будиночки», які викликали особливий інтерес у дітей і дорослих. А ще учні та викладачі підготували тематичну концертну програму, з якою виступили на сцені «Черепашки».

РубрикиБез рубрики

Католицька складова духовного розвою Одеси

Уже другий рік поспіль Україна мала офіційні вихідні на Різдво Христове і за Григоріанським, і за Юліанським календарями. Нині чуємо міркування, що в перспективі (очевидно, віддаленій) наша церква може прийняти сучасніше, григоріанське, літочислення. Але в цьому дописі не зазиратиму в майбутнє, а нагадаю, як формувався календар і чи насправді чужою (як багато хто твердить в Одесі) є для нас реформа Папи Римського Григорія XIII.

Різдво Христове — одне з найважливіших християнських свят і є державним у понад 100 країнах світу. Відразу зауважу, що 25 грудня його святкують не тільки католики, а й православні багатьох країн, включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпр-ську, Болгарську, Румунську та Елладську церкви, лютерани та інші протестантські конфесії. Із 2017 року, як уже мовилося, Різдво за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня, в Україні також є державним святом і вихідним днем.

РубрикиБез рубрики

Повернення до рідної гавані

На Різдво Одеса отримала чудову звістку: з іранської в’язниці звільнено нашого земляка, моряка Андрія Новичкова.

Митарства одесита, якого звинуватили у вбивстві іранського матроса, тривали понад два роки. Чекаючи на вирок, він перебував у в’язниці Евін у столиці Ірану Тегерані, куди не мали доступу ні український консул, ні адвокат. Слідство велося на фарсі. Висунуте звинувачення загрожувало смертною карою.

За життя Андрія безупинно боролися його бабуся — 81-літня Олена Вірановська, друзі, небайдужі одесити, громадські організації та політики. Кілька разів збирали підписи під петицією до Президента України з проханням втрутитися і допомогти. Коли з’явилася можливість обміняти Андрія на громадянина Ірану Алі Джедуея, затриманого у Харкові та звинуваченого у шпигунстві на користь Ірану, цим скористалися українські дипломати. Звільненням Андрія займалося Міністерство закордонних справ України. Й ось 7 січня, на Різдво, той уже перебував на території Посольства України в Ірані, серед своїх.

РубрикиБез рубрики

Два чинники для успіху

У селі Маяки Біляївського району відкрили нову амбулаторію групової практики та відділення екстреної медичної допомоги. Заклади розташовані, по суті, на одному майданчику: амбулаторія — у новозведеному приміщенні, а emergency department — у капітально відремонтованій будівлі.

«Ми сьогодні відкрили першу із 29 сільських амбулаторій, які запроектували в Одеській області, а також відділення невідкладної допомоги. Це ще один крок до покращення якості медичного обслуговування людей, незалежно від того, де вони мешкають. Захищати своїх громадян, їхнє життя і здоров’я — один з основних обов’язків держави», — зазначив під час церемонії відкриття голова облдержадміністрації Максим Степанов.

У радіусі обслуговування амбулаторії проживають понад 9,5 тисячі мешканців Маяківської об’єднаної територіальної громади, а це села Маяки, Надлиманське, Удобне та прилеглі дачні масиви.

РубрикиЗдоров’я

За півкроку до епідпорогу

За перші десять днів Нового року від ускладнень, спричинених вірусом грипу типу А, померли п’ятеро наших співвітчизників. З початку ж епідсезону (із жовтня 2018-го) від грипу вже загинуло 13 осіб, а захворіло — понад 2,5 мільйона.

На даний час епідемічні пороги перевищено у двох областях — Київській (на 2,8%) та Житомирській (на 7%). Загалом по Україні захворюваність нижча епідемічного порога на 17,6%. З початку епідемічного сезону проти грипу вакцинована 155341 людина. Це офіційна інформація Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Щодо епідситуації на Одещині (дані обласного лабораторного центру).

Останнього тижня загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ в області, порівняно з попереднім, знизився на 4,7%. Передусім — за рахунок дітей, де зниження на 11,5% пов’язане із зимовими канікулами. Однак серед дорослого населення відзначається ріст на 9,9%. Інтенсивний показник захворюваності склав 547,9 випадка на кожні 100 тисяч населення, що нижче епідпорогу лише на 0,7%.

РубрикиБез рубрики

Влада і громада

ОТГ  обзаводяться  технікою

Наприкінці 2018-го — на початку 2019-го одразу кілька об’єднаних територіальних громад Одеської області отримали нову спецтехніку для своїх комунальних під-приємств, придбану за рахунок державної інфраструктурної субвенції.

Так, Березівська ОТГ розжилася на сім одиниць такої техні-ки: два новеньких снігоприбирачі для тротуарів, пилосос-повітродув та садовий пилосос для прибирання листя, а ще кущоріз бензиновий та дві газонокосарки.

РубрикиБез рубрики

Принциповий одесит, або Серйозна розмова про імена та ідентичність

Інколи зустрічаю в соцмережах коротенькі замітки цього інтелігентного одесита. Україномовні і, як правило, дуже актуальні. Імені без його згоди, звісно, не називатиму. Так ось, молодий мешканець великого міста тонко підмічає важливі деталі буття і пропонує друзям для обговорення. Читають, відгукуються. Але я вважаю, що читацька аудиторія повинна бути набагато ширшою. Якщо й не всеукраїнською, то хоча б «всеодеською».

Отже, слово принциповому одеситу:

«Гуляв із сином у трохи незвичному місці, серед незнайомих людей (намагаємося долати значні відстані). Прийшли на майданчик, відразу ж зайняли вільну гойдалку. Поряд катався дворі-чний хлопчик. Перше, що я почув від його бабусі: «Кірюша, смотрі, к нам твой коллєга прішол».

РубрикиБез рубрики

За твором нашого колеги

Тепер уже всі хвилювання позаду й можна щасливо та безтурботно посміхатись.

Напередодні Нового року кодимчанка Тетяна Крочак захистила магістерську роботу в Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського (кафедра філології та методики викладання фахових дисциплін) на тему: «Художня своєрід-ність роману-колажу Кракалії Р.Т. «Три барви Дунаю». Та не лише тема ця додала властивого такій події хвилювання. Виступ магіст-рантки уважно слухав автор книжки — письменник Роман Тарасович Кракалія, якого вона запросила на захист.

Проте перебіг захисту об’єктивно не надавався до хвилювання. На «відмінно» оцінили роботу випускниці як науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент педуніверситету Володимир Сподарець, так і члени комісії. Віднині Тетяна Крочак — магістр філології, молодий спеціаліст з правом викладання української мови та літератури.

РубрикиСпорт

Великий лід — високі результати

Вихованці СДЮСШОР «Крижинка» торік завоювали понад 30 медалей, п’ять з яких — на юнацькому чемпіонаті України і 19 — на всеукраїнських змаганнях, які проходили у листопаді в Одеському палаці спорту.

Чемпіонкою України серед дівчаток в одиночному катанні стала 12-річна Єва Шульга, яку бачите на знімку (тренер — Георгій Старков, хореограф — Наталія Карпич). Фігурним катанням Єва займається вже сім років, тренується щоденно по дві-три години. Одним з важливих чинників свого успіху юна спортсменка вважає умови тренувань.

РубрикиБез рубрики

Не зна спочинку богатир

Разом з моїм другом — майстром спорту СРСР з боротьби самбо і рукопашного бою, богатирем України Миколою Пасічником щиро вітаємо славний колектив «Чорноморських новин» і всіх читачів кращої української газети з новорічними та різдвяними святами.

Кілька десятиліть ми дружимо з «Чорноморкою», з нетерпінням чекаємо кожного свіжого номера, щоб разом переживати нові події в житті Одещини й України, пізнавати нові факти нашої історії. У новий рік усі ми вступили з надією на краще, на мирне життя нашої країни, на єдність народу в подоланні труднощів на шляху до свободи і добробуту.

Хочу розповісти, наскільки продуктивним і знаковим був 2018-й для одеського богатиря. Більше півстоліття Микола Антонович працює тренером-викладачем ДСТ «Динамо», шість днів на тиждень займаючись з юними спортсменами в залі боротьби цього товариства та СК бойового самбо «Бастіон». Щоб перевірити майстерність своїх вихованців, щомісяця організовує змагання з відкритої першості Одеси із самбо та рукопашного бою, переможці яких нагороджуються дипломами та медалями. В січні минулого року такі змагання пройшли на честь депутата обласної ради Андрія Івашова, який допомагає СК «Бастіон» у придбанні спортивного інвентаря, а під кінець — на честь 80-ліття самбо, яке стало олімпійським видом спорту.

РубрикиБез рубрики

Болградський новосел

Уродженцеві села Залізничного Болградського району Геннадієві Бучкову вручили ключі від двокімнатної квартири.

Залізничненська сільська рада, повідомляє http://trassae95.com, за рахунок субвенції з державного бюджету придбала сироті помешкання у колишньому другому військовому містечку в Болграді.

Вартість квартири склала 347,5 тисячі гривень. І вона готова до заселення.

РубрикиПам’ять

Висловлюємо співчуття

Висловлюємо щирі співчуття колезі-журналістові, оглядачеві «Чорноморських новин» Леоніду Абрамовичу Заславському у зв’язку з тяжкою, непоправною втратою — смертю дружини

Світлани Павлівни ЗАСЛАВСЬКОЇ.

Глибоко сумуємо з усіма рідними і близькими покійної. Вічна пам’ять світлій людині.

Колектив «ЧН».

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua