РубрикиБез рубрики

У переддень Новоріччя

Наприкінці року, що минув, 28 грудня, Одеську область з робочим візитом відвідав Президент України Петро Порошенко. День був багатим на події. Відкриття оновленого україн-сько-молдовського пункту пропуску «Паланка – Маяки – Удобне», спільний молебень з патріархом Філаретом та парафіянами у Свято-Успенському храмі села Мирне Біляївського району, зустріч з моряками Військово-Морських Сил Збройних сил України.

А тепер по порядку.

Глава держави спільно з прем’єр-міністром Молдови Павелом Філіпом та головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим взяли участь у відкритті оновленого українсько-молдовського пункту пропуску «Паланка — Маяки — Удобне».

«Дуже важливо, що наші країни виконують свої зобов’язання, свою програму співпраці з нашими партнерами з Європейського Союзу, бо була домовленість, що роботи будуть виконані і запуск відбудеться саме в 2018 році. Одна перевірка паспортів замість двох, один спільний митний догляд, одна спільна база. І для простих людей це є елементом захисту їхніх прав, свобод, безпеки й одночасно це є надзвичайно ефективним заходом боротьби з контрабандою та корупцією», — підкреслив Петро Порошенко.

Українсько-молдовський пункт пропуску для автомобільного сполучення «Паланка» розташований за 60 кілометрів від нашого обласного центру на трасі «Одеса — Рені». Його розбудову провадили за кошти Європейського Союзу (5 мільйонів доларів) на території Республіки Молдова. Очікується, що за добу він пропускатиме до шести тисяч осіб та до двох тисяч одиниць транспорту.

Петро Порошенко додав, що це реалізація програми «Східне партнерство» про інтегроване управління кордоном. Наразі Україні виділено додатково 4 мільйони євро для розбудови інфраструктури спільних пунктів пропуску, серед яких «Кучурган» та «Рені».

Президент України та прем’єр-міністр Республіки Молдова обговорили стан двосторонніх відносин. «Питання дотримання суверенітету і територіальної цілісності наших країн дуже добре відоме і в Україні, і в Молдові. Ми твердо стоїмо на позиції захисту суверенітету і територіальної цілісності України та підтримки суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова. І, на жаль, країна, яка порушує цю цілісність, у нас також одна — це Російська Федерація», — наголосив він.

Глава держави підкреслив, що Україна і Молдова, а також Грузія — країни «Східного партнерства», які досягли найбільших успіхів у реалізації угод про асоціацію з Європейським Союзом: «Ці угоди і поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі — це і є складовими секторальних програм, які зараз розвиваються. Це і безвіз, якого досягли Україна, Молдова та Грузія. І багато інших речей щодо спільного руху наших країн до Європейського Союзу і НАТО».

За словами Петра Порошенка, Україна і Молдова спільно співпрацюють і в міжнародних організаціях. «І я хочу подякувати нашим молдовським колегам за підтримку останніх резолюцій Генеральної асамблеї ООН. Молдова не лише підтримала голосуванням, а була співавтором цих резолюцій. Йшлося про дотримання прав людини в окупованому Криму і про зупинку мілітаризації Криму, Азовського та Чорного морів», — нагадав Президент.

Петро Порошенко також підкреслив, що не менш ефективною є співпраця двох країн у Раді Європи, в ОБСЄ: «Я дякую Молдові за те, що вона спрямувала своїх спостерігачів до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка надає можливість об’єктивної, неупередженої інформації для світу про російську окупацію сходу нашої держави. Ми покладаємося на продовження цієї співпраці з нашими партнерами з Молдови».

Глава держави зазначив, що важливою складовою двосторонньої співпраці є і значне підвищення рівня безпеки в регіоні. «Я хочу наголосити, що ніколи українсько-молдовські відносини не були на такому високому рівні, як за останні кілька років. І я хочу за це подякувати керівництву Республіки Молдова й особисто прем’єр-міністрові, великому другу України Павелу Філіпу», — підсумував Петро Порошенко.

Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп також зауважив, що у сучасному світі архітектура безпеки змінюється і постають нові виклики, тому охорона державного кордону стає стратегічно важливим питанням для обох держав. «Хотів би відзначити, що ми відчуваємо постійну підтримку і допомогу з боку наших колег з України. І хотів би запевнити вас, шановний пане Президенте, що ми будемо завжди поряд у захисті територіальної цілісності і суверенітету вашої держави», — запевнив керівник молдовського уряду.

* * *

Своїми враженнями від богослужіння в Мирному поділилася у соцмережах Ярослава Різникова, заступниця начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації:

«Сьогодні у селі Мирному Біляївського району біля Свято-Успенського храму, на якому вже з’явилася свіженька табличка, що засвідчує його належність до Православної церкви України, було надзвичайно людно — жителі зустрічали святійшого Філарета, Патріарха Київ-ського і всієї Руси-України, та Президента України Петра Порошенка, які перебували в нашому регіоні.

Всі вони взяли участь у передріздвяному подячному молебні. Святійший разом з єпископом Одеським і Балтським Павлом (Юристим), секретарем Одесько-Балтської єпархії Теодором (Оробцем), настоятелем храму Успіння Божої Матері протоієреєм Василем (Єдином), духовенством та прихожанами спільно помолилися і подякували Богу за Його милості та щедроти.

Після спільного моління святійший Філарет нагадав, що 6 січня Помісна церква України отримає томос: «Це наше велике досягнення. Ми повинні дякувати за це Богові… Ми вірили, що це буде так. І наша віра виправдалася — ми маємо сьогодні єдину Українську православну церкву. Але це лише початок. Ми маємо молитися, працювати і своєю любов’ю досягати єдності православ’я».

До всіх присутніх у храмі звернувся Президент України Петро Порошенко: «Ці дні ми запам’ятаємо назавжди. Ми з вами стоїмо на порозі отримання Томосу. Ми стоїмо на порозі великої радості. Ми стоїмо не просто на порозі різдвяних свят, а народження Української автокефальної церкви». Він нагадав, що 15 грудня на об’єднавчому соборі в Києві було прийнято рішення про створення Православної церкви України і був обраний її предстоятель. «Я хочу подякувати його святості Філарету за жертовність, яку його святість демонстрував увесь цей час. Ми просто не маємо таких прикладів в історії України», — підкреслив глава держави і додав, що патріарх поставив питання створення церкви набагато вище, ніж особисту долю: «Без цього церква не була б створена. Багато разів здавалося, що ситуація заходить у глухий кут. І тільки мудрість його святості і мудрість Всевишнього дозволили нам знайти цю дорогу до нашої об’єднаної церкви».

Президент особливо підкреслив, що нова українська церква «йде до всіх з любов’ю, і той, хто прийняв для себе рішення залишатися в церкві, яка зберігає спілкування і керівництво з боку Росії, це його вибір».

Після закінчення молебню, звичайно, було спілкування та спільне фотографування.

Зазначу, що мені дуже сподобалися миряни — гарні, розумні люди. А ще сподобалася ідея, втілена отцем Василем спільно з громадою, — побудова бювету на території храму — там люди щодень можуть набирати артезіанську водичку. Прекрасно!» — так завершила свій допис Ярослава Різникова.

* * *

З Біляївського району Президент повернувся до Одеси, де оглянув гуртожиток покращеного типу, збудований для контрактників Військово-Морських сил України.

Окремо Петро Порошенко звернувся до захоплених у полон Росією українських моряків: «Шановні військові моряки «Бердянська», «Нікополя», «Яни Капу», ми дуже чекаємо вас вдома! І сьогодні є потужна заява з боку Європейського Союзу, лідерів Німеччини та Франції. Зараз увесь світ бореться за ваше звільнення», — сказав він, додавши, що президент Франції Еммануель Макрон та Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з вимогою негайно і безумовно звільнити українських моряків та повернути кораблі, а також забезпечити вільне судноплавство в Керченській протоці. «Тут вас чекають не тільки рідні, не тільки батьки і дружини, не тільки діти. А чекає вся Україна», — наголосив Президент і додав, що у гуртожитку є багато листів та малюнків від дітей, які побажали українським героям та їхнім родинам миру, щастя і добра, а також — якнайшвидше повернутися додому.

У свою чергу, міністр оборони Степан Полторак уточнив, що у гуртожитку обладнані тримісні кімнати для неодружених військовослужбовців, «Але для тих, які одружені, які мають дітей, за вашим доручення ми вже закупили п’ять квартир і в лютому закупимо інші квартири, і всі сім’ї матимуть власні помешкання», — запевнив міністр. «Ми чекаємо всіх хлопців додому, в Україну. Вони — герої», — наголосив Степан Полторак.

Президент повідомив, що обговорив з міністром оборони можливості розширення фінансового забезпечення контрактників, а це дасть змогу компенсувати витрати на оренду житла не лише офіцерам-морякам, а й морякам-контрактникам.

Командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко передав пряники, які спеціально для Президента та міністра оборони спекла мати командира захопленого Росією бронекатера «Бердянськ» Романа Мокряка.

Петро Порошенко подякував за подарунок: «Ви демонструєте зараз, наскільки велика шана і повага до вашого сина. На сьогодні всі наші моряки відмовилися від будь-яких висунених звинувачень і заявили про те, що вони — військовополонені. Низько вклоняюсь перед вами і дуже дякую за вашого сина, бо командир «Бердянська» й екіпаж судна продемонстрували не просто високі професійні здібності, а справжній патріотизм і героїзм, гідні високого звання українського моряка».

Президент поспілкувався з моряками та відзначив, що кімнати зручні, затишні, оглянув їдальню поліпшеного типу з новою системою харчування та поцікавився якістю їжі в умовах переходу на нові стандарти. Військові, які до гуртожитку мешкали на кораблях, запевнили, що харчування якісне, проживання — комфортне.

«Зараз є певний опір запровадженню нової системи… Бо раніше сиділи і розкрадали, сиділи там тиловики. А сьогодні те, що солдат чи матрос замовив, маємо забезпечити. І знаєте, що дивно? Держава і бюджет не витрачає на це більше грошей. Бо достатньо дати по руках тим, хто краде, й одразу ж усі продукти залишаються, вибір розширюється, якість покращується», — наголосив глава держави.

За словами Петра Порошенка, збільшується зарплата військових і моряків. «У ЗСУ ми маємо забезпечити таку зарплату, яка відповідає рівню завдань, що стоять перед воїнами, і рівню поваги, які Верховний Головнокомандувач, країна та народ має до наших військових», — сказав він. Глава держави повідомив, що воїн отримуватиме не менше 10170 гривень. Грошове забезпечення моряків починатиметься десь із 10300—10400 гривень, якщо військовослужбовець не несе службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил. У молодших командирів, командирів кораблів заробі-тна плата буде і 13 тисяч, і 15 тисяч, і 17 тисяч грвень. Президент також зазначив, що військовим-контрактникам та офіцерам, які винаймають житло, компенсуватимуть ці витрати.

Шестиповерхова будівля гуртожитку розташована на відстані до кілометра від Практичної гавані, де проходять службу новосели. Гуртожиток розрахований на комфортне проживання близько 300 військовослужбовців-контрактників.

Володимир ГЕНИК.
Фото з офіційного сайта Президента України.

Переглядів: 215
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua