РубрикиБез рубрики

У Верховній Раді

Під ялинку — мораторій

Верховна Рада продовжила на рік (до 2020-го) мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

За відповідний закон про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель проголосував 231 народний депутат, проти 28, утрималися 20.

До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств; купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Нагадаємо, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена ще у 2001 році. Із 2002-го мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

Чия  церква, того й назва

Верховна Рада ухвалила законопроект 5309 про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Ідеться про те, що та церква, яка підпорядкована церкві російській, повинна називатися не українською, а російською. Єдність визначається двома паралельними способами. Перший спосіб — це статутні документи самої церкви, яка зареєстрована в Україні, і другий — це документи тієї церкви, яка є в Росії. Якщо в якійсь з цих церков вказано на таку єдність, то тоді спрацьовує цей закон. Церкві пропонується самій дати собі назву. Вона може вибрати будь-який варіант, скажімо, Російська православна церква в Україні, Російська православна церква в Харкові чи Києві», — зазначив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Бригинець, представляючи законопроект. Він також додав, що на таку церкву закон накладає єдине обмеження: «Церква, яка підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представлена у військових підрозділах, на лінії фронту й у військових частинах».

На добровільну перереєстрацію релігійним організаціям законодавці відвели два місяці. Голова ВР закон уже підписав. Тепер слово за Президентом.

В УПЦ (МП) ухвалений закон очікувано назвали наступом на свободу совісті.

Переглядів: 112
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua