РубрикиОсвіта

«Вчитель+»: уроки від найкращих

У Рішельєвському ліцеї стартував новий освітній проект «Вчитель+», який презентував особисто голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

— Ми розпочинаємо унікальну освітню програму, аналогів якої в Україні нема. «Вчитель+» — це мережа дистанційної освіти. Проект, який дозволить привести найкращих учителів до сільських шкіл й особисто до кожного учня. Відтепер якісні знання доступні незалежно від місця проживання, і масштаби цих змін ми, переконаний, побачимо у вигляді виграних олімпіад, міжнародних стартапів і бізнес-ідей. Інвестуючи в освіту, ми змінюємо країну, — зазначив очільник ОДА.

Проект націлений на те, щоб учні у найвіддаленіших школах отримували якісні знання з допомогою сучасних технологій. Перші уроки, які вестимуть найкращі педагоги для учнів усієї області, транслюватимуться з Рішельєвського ліцею. Згодом навчання відбуватиметься дистанційно з Одеської академії неперервної освіти. Буде створено відкритий освітній простір. Причому навчатимуться не лише школярі, а й учителі — проект покликаний допомогти в розв’язанні проблеми кадрового дефіциту педагогів, адже наразі у школах бракує понад 600 викладачів, переважно природничо-математичних дисциплін.

Планується, що впродовж цього навчального року до проекту приєднаються близько 60 навчальних закладів. Скористатися новинкою зможе будь-яка школа. Для цього Одеська облдержадміністрація уже закупила обладнання для 100 сучасних кабінетів дистанційної освіти загальною вартістю 30 мільйонів гривень. Кожен кабінет буде оснащений інтерактивною панеллю, проектором і комп’ютерами з підключенням до швидкісної мережі інтернету.

— Я вважаю, що освіта — це наше майбутнє. Цей унікальний проект запущений лише в Одеській області, але ми від-криті до співпраці з іншими регіонами, — підкреслив Максим Степанов.

У проекті братимуть участь 60 педагогів. Серед низ, зокрема, вчитель фізики Павло Віктор, який має 200 тисяч підписників на своєму Ютуб-каналі, та учасник проекту BeSmart, кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов. До слова, BeSmart — ще одна розробка, ініціатором якої є Максим Степанов. Ця онлайн-платформа допомагає випускникам усієї країни готуватися до іспитів онлайн і безкоштовно. Цією можливістю вже скористалися 65 тисяч українських школярів, зокрема й з тимчасово окупованих територій.

— Ми провели велику підготовчу роботу, — розповідає виконувачка обов’язків ректора Одеської академії неперервної освіти Любов Задорожна. — Серед майбутніх викладачів — педагоги, удостоєні звання «Вчитель року», творчі особистості, кращі з кращих. Упродовж листопада ми провели тренінги для 60 перших викладачів. Уже створені програми онлайн-уроків, опрацьований контент дистан-ційного навчання, який буде розміщений на нашому сайті. Ніхто не вірив, що ми зможемо це зробити, але все це відбувається — реформа діє!

На першому уроці у рамках проекту «Вчитель+» з темою «Теплові явища» дистанційно ознайомилися восьмикласники семи шкіл з різних районів Одещини. Вони мали можливість відповідати та ставити питання вчителю.

— Це дуже зручно. Якщо, наприклад, учень захворів, він зможе подивитися урок у режимі онлайн і не відставати від своїх однокласників. Навчатися у Рішельєвському ліцеї дуже непросто, хоча й цікаво, і цей проект відкриває перед нами нові можливості, — зауважив учень цього навчального закладу Костянтин Тудор.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 1228
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua