РубрикиБез рубрики

На модернізацію профосвіти та утеплення вишів

Європа надає Україні 58 мільйонів євро на розвиток професійної освіти та 10 мільйонів — на підвищення енергоефективності семи українських вишів. Відповідні угоди підписала в понеділок у Брюсселі в межах засідання ради Асоціації Україна — ЄС міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба МОН.

«Ми вже давно анонсували переговори з нашими європейськими партнерами про великий інфраструктурний проект для модернізації професійної освіти. Нарешті підписано угоду, і ми можемо детальніше говорити про умови цього проекту. Зокрема, він передбачає інвестиції у розмірі 58 мільйонів євро. З них 35 мільйонів буде спрямовано безпосередньо на модернізацію інфраструктури, тобто на будівництво, ремонти та обладнання, решту — на модернізацію змісту освіти, навчання педагогів та майстрів тощо», — розповіла Лілія Гриневич.

Окрім цієї інвестиції, планується, що Європей-ський інвестиційний банк надасть українському уряду ще й позику під низькі відсотки для збільшення вкладень у модернізацію закладів професійної освіти, що зафіксовано у відповідному меморандумі, підписаному між МОН та банком.

«Меморандум проголошує наші взаємні наміри, однак поки що не містить конкретних цифр. Попередньо ми ведемо мову про позику в розмірі майже 50 мільйонів євро. Це великі, але дуже потрібні нашій системі гроші. Сьогодні обладнання закладів професійної освіти зношене на 60%, а подекуди — навіть на 100%. Ми ніколи не зможемо забезпечити нашу економіку якісними фахівцями, якщо не створимо для них умови для навчання на якісному обладнанні, такому, яке вони побачать на власному місці роботи», — сказала Лілія Гриневич.

Прес-служба Міносвіти також зазначає, що у 2016—2018 роках уряд виділив 200 мільйонів гривень на створення навчально-практичних центрів — закладів з найкращим обладнанням для навчання фахівців з найдефіцитніших професій. За цей час уже створено сто таких НПЦ.

Щодо утеплення вишів, то йдеться про підвищення енергоефективності у майже 150 будівлях семи ВНЗ України. На жаль, у цьому переліку нема жодного з Одещини (всім нашим, так виглядає, тепло, то й нема потреби модернізуватися, і це при тому, що в деяких вже відмінили заняття аж до весни).

«Не секрет, що значна частина українських вишів потерпають від того, що їхні будівлі є вкрай енерго-НЕ-ефективними, а тому «з’їдають» значну кількість коштів розвитку, які можна було б спрямувати на закупівлю обладнання та покращення якості освіти й умов для навчання студентів. Для того щоб хоча б частково вирішити цю проблему, разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість — 160 млн євро. В межах першої черги робіт фінансуються зміни у семи вишах, які погодилися взяти у ньому участь, а також провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт», — розповіла Лілія Гриневич.

Отож першими «утепляться»: Львівський і Харківський політехнічні університети, Полтавський і Вінницький технічні університети, Чернігівський технологічний університет, Сумський державний університет та Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова.

Як зазначається у повідомленні МОН, у рамках другого етапу проекту «Вища освіта України», який триває саме зараз, ще 13 або 15 університетів (залежно від обсягу робіт) зможуть покращити свою енергоефективність.

Переглядів: 91
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua