РубрикиБез рубрики

Не гайтеся зі щепленням!

Одеська область стала першою у державі за показниками дитячої смертності від кору: із 17 випадків сім сталося у нас. Про це під час брифінгу повідомила головний поза-штатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Красницька.

За даними Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України, у шести летальних випадках діти не були вакциновані проти кору. Три втрати неповнолітніх зареєстровано в Одесі, по одній — у Білгород-Дністровському, Березівському, Біляївському та Миколаївському районах. Людмила Красницька уточнила, що загалом упродовж нинішнього року в нашій області зафіксовано 2569 випадків захворювання на кір.

Спалах кору на Одещині розпочався у травні (тоді було 169 випадків) і триває досі: у вересні зареєстровано 20 випадків, у жовтні — 41, у листопаді — 53.

На жаль, захворюваність на кір у нас, за даними Одеського обласного лабораторного центру МОЗ, залишається на високому рівні: інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 109,2, що в 2,8 раза перевищує торішній. Найбільша кількість із тих, хто занедужав (45,7% від загальної кількості), — в Одесі.

Багато хворих у Балтському, Біляївському, Березівському, Іванівському, Лиманському, Миколаївському, Овідіопольському і Ширяївському районах.

В одній зі шкіл села Шевченкове Кілійського району із чотирьох учнів, які захворіли на кір, троє не були вакциновані через релігійні переконання їхніх батьків.

Медики побоюються приросту захворюваності, оскільки інфекція заноситься з інших областей (на порозі — свята, люди звідусіль їдуть відпочивати до нас, а жителі Одещині — в інші регіони).

Як і раніше, 74% хворих — це діти від року до чотирьох. Перша імунізація від кору робиться в рік, але в деяких випадках інфекція вражає малюків до досягненнями ними цього віку.

За інформацією лікарів, серед загальної кількості з тих, хто занедужав, 86% не були вакцинованими. А ще застерігають про можливе трагічне поєднання вірусів ГРВІ і кору, бо за таких умов стан хворого погіршується в рази.

Такий збіг обставин, найімовірніше, і став причиною загибелі 15-місячного хлопчика: 11 грудня він помер у відділенні реанімації Одеської інфекційної лікарні.

Батьки подали позов на медиків до прокуратури, звинувачуючи їх у тому, що в палату до дитини, яка потерпала від тяжкої стадії запалення легень, підселили хлопчика, хворого на кір, і це, на їх переконання, стало причиною трагедії. Ведеться слідство.

Єдине джерело інфекції — це хвора людина. Механізм передачі — повітряно-крапельний. Зараження відбувається через вдихання найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. В організм збудник потрапляє через верхні дихальні шляхи або кон’юнктиви.

Кір спричинює істотне зниження імунітету, тому хворі на нього чутливі до іншої бактеріальної інфекції, яка призводить до ускладнень. Пропорційно до тяжкості перебігу можуть розвиватися ускладнення: середній отит (найчастіше ускладнення в молодому віці); бактеріальний бронхіт; ларингіт, який у дітей часто ускладнюється несправж-нім крупом; пневмонія (у під-літків і дорослих вона є бакте-ріальною, тоді як у маленьких дітей, що не отримали пасивний імунітет від матері, можливий розвиток смертельної первинної вірусної пневмонії); енцефаліт (приблизно в одного із 1000 хворих на кір розвивається енцефаліт, який має тяжкий перебіг. Смертність сягає 40%, а в тих, хто одужує, залишаються серйозні неврологічні наслідки).

Вакцинація була і залишається найефективнішим способом захисту від кору та інших керованих інфекцій. Охоплення дітей щепленням на рівні 95 відсотків дозволить запобігти спалаху цієї хвороби і зберегти епідеміологічне благополуччя в організованих колективах.

Головний позаштатний імунолог області Людмила Самойленко поінформувала, що в нас є вакцина бельгійського виробництва «Пріорікс», запевнивши, що цей препарат абсолютно безпечний і має мінімальний перелік протипоказань (не вакцинують вагітних, при температурі тіла вище 38 градусів, при активній стадії ГРВІ та ще у двох позиціях, пов’язаних з досить рідкісними захворюваннями). Крім того, на Одещину найближчим часом надійде близько 30 тисяч доз вакцини американського виробництва.

«Під час епідемії кору треба вакцинуватися. Вакцина починає діяти вже через 30 хвилин. Якщо батьки не зробили щеплення проти кору, то сьогодні якнайшвидше це необхідно зробити», — закликала Людмила Самойленко.

Вакцинуватися можна в дитячих поліклініках або в приватних медичних центрах. Окрім дітей, в обов’язковому порядку щеплення безкоштовно роблять працівникам сфер освіти та охорони здоров’я, а також співробітникам поліції — тим, хто контактує з великою кількістю людей.

За словами Людмили Самойленко, дорослі до 1955 року народження вважаються природно проімунізованими, тобто такими, що вже перехворіли й набули імунітету. Ті, хто народився до 1992-го, отримали одну дозу вакцини, адже до календаря вакцинації дві обов’язкові дози препарату проти кору введені після 1992-го.

Якщо пацієнт не пам’ятає, не знає або втратив свій графік вакцинації, то він розцінюється медиками як не вакцинований. Додаткова доза вакцини ніякої шкоди організму не завдасть. Вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення зробити у сімейного лікаря.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 98
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua