РубрикиБез рубрики

Вагоме слово конгресменів

Палата представників Конгресу США схвалила три резолюції на підтримку України.

Конгресмени одноголосно підтримали двопартійну резолюцію, засудивши військову агресію, вчинену РФ проти Української держави у Керченській протоці, як таку, що порушує обов’язкові до виконання міжнародні норми і домовленості. Документ закликає Росію негайно повернути судна та їх екіпажі Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку.

У резолюції підтверджується відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.

Окремо в документі міститься заклик до президента США та союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити Росію відповісти за триваючу агресію проти України.

У резолюції, авторами якої виступили голова та співголова Комітету із закордонних справ Палати представників — республіканець Ед Ройс і демократ Елі-от Енгел, наголошується на багаторазових порушеннях Росією міжнародних норм і домовленостей шляхом триваючої агресії проти України, систематичному недотриманні російською стороною Мінських домовленостей, а також посиленні агресії РФ щодо нашої держави, зокрема через мілітаризацію Азовського моря та блокування Керченської протоки всупереч міжнародному праву та договорам.

Також одностайним рішенням Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932—1933 років визнається геноцидом українського народу.

Постановча частина документа містить визнання висновків Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988-го) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932—1933 рр. геноцид проти українців». Як і аналогічна резолюція, ухвалена Сенатом США 3 жовтня ц.р., документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації для підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Резолюція Палати представників, співавторами якої виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій, була представлена 8 червня ц.р. співголовами Конгресового українського кокусу Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом.

Окремою резолюцією конгресмени, також одностайно, висловилися проти завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік—2».

У документі, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від «Північного потоку—2» та висловлюється підтримка запровадженню санкцій щодо цього газопроводу згідно з частиною 232 «Закону про протидію супротивникам Америки через санкції». У резолюції також зазначається, що «Північний потік—2» є кроком у зворотному напрямку в тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів Сполучених Штатів Америки, та міститься наполегливий заклик до президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв.

«Ударний день підтримки України у США. Вдячний Палаті представників Конгресу, яка ухвалила одразу три дуже важливі резолюції. Особливо приємно, що всі три резолюції ухвалені одноголосно», — прокоментував позицію конгресменів Президент України Петро Порошенко.

Переглядів: 103
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua