РубрикиБез рубрики

Упереджуючи кровопролиття...

Служба безпеки України задокументувала наміри організувати провокаційні акції у Києві та інших регіонах країни напередодні проведення об’єднавчого Собору та створення Єдиної помісної Української православної церкви. Про це на брифінгу повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Оперативники спецслужби встановили, що у листопаді 2018 року з киянином, який неодноразово брав участь в акціях різнополярних політичних структур, сконтактував чоловік на ім’я Юрій. Він представився як активіст так званого «Антимайдану», що переховується у Москві, та запропонував провести акції протесту в Україні. Для зустрічі киянину було запропоновано прибути 26 листопада до Мінська, але вже у столиці Білорусі місце перемовин було перенесено до Москви.

У Москві Юрій запропонував киянину провести на території Києво-Печерської лаври акції протесту проти отримання Україною томосу та створення Єдиної помісної православної церкви. Для реалізації цих протиправних намірів він видав готівкою п’ять тисяч доларів США. «Надані інструкції передбачали придбання нового телефону та мобільної карточки для організації захищеного каналу зв’язку з Юрієм», — підкреслив Віктор Кононенко. Необхідно було також встановити контакт з координатором майбутньої акції, який входить до числа духовенства Києво-Печерської лаври.

Повернувшись до України чоловік звернувся до органів СБУ та повідомив про отриману пропозицію. «Його насторожили завищена вартість замовлення та особа Юрія, який,ьбув більше схожий на кадрового співробітника спецслужб РФ, ніж на колишнього «антимайданівця», — уточнив заступник голови СБУ.

Під контролем СБУ організатор акції сконтактував з Юрієм, який повідомив, що координатором протиправної акції в Києво-Печерській лаврі є священик на ім’я Павло. «У подальшому ми встановили, що вказаною особою фактично є намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло», — наголосив Віктор Кононенко. Юрій також надіслав гасла для плакатів, які мали б використовуватися під час проведення акції.

Оперативники спецслужби задокументували, що 8 грудня відповідно до інструкцій з РФ відбулася зустріч з митрополитом Павлом, який після озвучення паролю запросив організаторів акції до свого кабінету та провів з ними розмову. «Слід зазначити, що, напевне, після проведення у нього обшуків митрополит Павло поводився дуже обережно», — зазначив Віктор Кононенко.

10 грудня замовник озвучив дати проведення провокативних акцій, а саме 13-14 грудня о 12.00 на території Києво-Печерської лаври під час проведення релігійної служби.

Отримавши цю інформацію і провівши рекогно-сцировку на місцевості, СБУ вирішила припинити проведення оперативної гри та оприлюднити її результати громадськості. «Адже основна версія, яку ми розглядаємо на сьогодні, — це скоєння злочину проти осіб, яких планувалося залучити до акції», — підкреслив Віктор Кононенко. За його словами, замовники планували вчинення резонанс-них злочинних дій додатково залученими для цього особами, і як наслідок — загибель та поранення випадкових громадян. Це, з одного боку, мало стати підтвердженням попередніх «страшилок» про нібито переслідування вірян УПЦ МП радикалами і захоплення святині, з іншого — могло поставити під загрозу проведення об’єднавчого Собору.

Ще однією причиною рішення про оприлюднення даних стала оперативна інформація, отрима-на Службою безпеки України, про проведення 6 грудня у колишній будівлі УСБУ в Донецькій області (м. Донецьк) наради керівництва так званої «ДНР» під головуванням представників спецслужб РФ. На ній обговорювалося питання надання Україні томосу та можливих заходів, які можуть цьому завадити. Учасники тієї наради ухвалили рішення про організацію у день проведення об’єднавчого Собору хресних ходів вірян УПЦ МП у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві. Під час них планувалося спровокувати силові сутички з правоохоронцями, з обов’язковим створенням «кривавої картинки» для російських ЗМІ, а для збільшення кількості постраждалих — залучити осіб похилого віку, інвалідів та хворих.

На завершення брифінгу Віктор Кононенко від імені колегії та голови СБУ Василя Грицака за-кликав віруючих усіх конфесій не піддаватися на провокації та не стати «гарматним м’ясом» у справі задоволення імперських амбіцій «кукловодов из-за поребрика».

«Звертаюся до представників усіх без винятку громадсько-політичних об’єднань з проханням утриматися від проведення будь-яких акцій у цей період і не дати підстав до інспірування будь-яких протистоянь, що може бути використано агресором для послаблення чи дискредитації нашої держави», — закликав заступник голови СБУ.

Прес-центр Служби безпеки України.

Переглядів: 92
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua