РубрикиПам’ять

Пам’ять

Із глибоким сумом сповіщаємо про передчасну смерть ученої-хіміка, українки з великим серцем і непохитною громадянською позицією, люблячої доньки і дружини, надійного друга і порадника

Ірини Василівни ЯРОШЕНКО.

Тяжка хвороба обірвала її життя у розквіті сил й устремлінь… Світлий образ Ірини Василівни назавжди залишиться у нашій пам’яті, а біль утрати довіку щемітиме у наших серцях.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким покійної і всім, хто мав щастя знатися з цією прекрасною людиною за життя.

Друзі, побратими.


Передчасно пішов з життя Олександр Миколайович ЗАХАРІЯ (30 травня 1947 — 8 грудня 2018) — вчений-хімік, громадський діяч, патріот і світла людина.

Народився Олександр Захарія в Одесі. Закінчив хіміко-технологічний факультет Одеського політехнічного інституту та хімічний факультет Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Працював на кафедрі аналітичної хімії ОНУ ім. І.І. Мечникова. Кандидат хімічних наук. Член наукової ради з проблеми аналітичної хімії Національної академії наук України. Мав наукові контакти з багатьма європейськими університетами, його англомовні статті публікувалися у провідних фахових виданнях Європи. Брав участь у міжнародних наукових конференціях, зокрема у Словаччині, Румунії, Македонії. Особливо плідно співпрацював з колегами-хіміками з Туреччини.

Друзі та знайомі жартували, що Захарія знає пів-Одеси, як і пів-Одеси знає Захарію. Так воно й було. Ті, хто йшов з ним якоюсь з одеських вулиць, зауважували, що з ним віталося багато перехожих, а він, людина ввічлива, коли помічав когось першим, неодмінно вітався швидше: «Як справи? Де ви зараз? Як ваша донечка? Вона у вас молодець і розумниця» (знав усіх по імені). Мав феноменальну пам’ять на людей і неповторний доброзичливий гумор. Був великим оптимістом і життєлюбом, а ще — гарним оповідачем. Його час був розписаний на місяці вперед, він усе встигав.

Вільний час Олександр Миколайович приділяв громадській роботі. Заснував та очолював Інститут стратегічних досліджень і прогнозів транс-атлантичних процесів. Він був патріотом європейської України, прихильником нашого вступу до НАТО, постійним учасником Одеського Євромайдану, а в героїчний день 2 травня 2014 року, попри поважний вік, вийшов захищати Одесу від так званої «російської весни», а точніше — чуми.

Талановита людина — в усьому талановита. Останніми роками Олександр Миколайович давав багато інтерв’ю на телебаченні, а потім сам став телеведучим та членом Національної спілки журналістів України. Вів власні програми на «ГЛАСі» та Одеському обласному телебаченні.

Тележурналістка Оксана Піднебесна згадує: «Олександр Захарія став співавтором багатьох моїх ефірів, серед яких — «100-річчя Української революції та імена одеситів у ній», «Висновки з радянсько-фінської війни, які переплітаються із сьогоденням», «Події в Грузії та Україні». Передачі про НАТО, Євромайдан, Небесну Сотню, про проблеми екологічної безпеки населення — до всього він ретельно готувався, і завжди нам телефонували численні глядачі. Він умів говорити з усіма, навіть з відвертими «ватниками». «З ними, — казав, — потрібно розмовляти…», і це йому вдавалося.

Олександр Миколайович був другом і передплатником «Чорноморських новин».

Його батько, Микола Федорович Захарія (1910—1989), був одним з найвідоміших у СРСР і за його межами спектроскопістів, який активно розвивав і впроваджував у практику виробничого контролю емісійний спектральний аналіз. Але радянським вченим він став лише 1940 року, а до того уродженець Кишинева закінчив університет у Яссах, потім розбудовував хімічну промисловість у довоєнній Румунії. Отже, Олександр змалечку знав від батьків, що існує життя і поза межами СРСР і що воно не таке, як описувала радянська пропаганда.

Мати, Галина Петрівна, випускниця Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової.

Прощання з Олександром Миколайовичем було велелюдним. Провести його в останню дорогу прийшли друзі та знайомі, колеги, представники влади, дипломати, журналісти, колишні студенти й аспіранти, сусіди.

Похований Олександр Захарія на Другому християнському кладовищі неподалік від могили батьків.

Спи спокійно, дорогий наш друже.

Переглядів: 1924
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua