РубрикиАнонс

Сьогодні знов потрібен Сахаров

29 років тому, 14 грудня 1989-го, помер видатний учений, лауреат Нобелівської премії миру, людина, що була визнаним моральним авторитетом на теренах колишнього Союзу і поза його межами, — Андрій Сахаров.

Андрій Сахаров виступав за інтелектуальну свободу та права людини, проти дискримінації та репресій. Його називали «голосом тих, хто протягом десятиліть був позбавлений голосу». А промова вченого з трибуни з’їзду депутатів СРСР, де він закликав скасувати монополію Комуністичної партії та надати законодавче верховенство республіканських парламентів над всесоюзним, назавжди залишиться унікальною сторінкою в історії тоталітарної імперії, яка невдовзі після цього канула в Лету.

Вже виросло покоління, яке не пам’ятає Сахарова. І нині у деяких країнах, які завдяки таким, як Сахаров, на початку 1990-х вивільнилися від тоталітарного радянського ярма, знову занурюються у темряву тоталітаризму, зневаги людських прав і свобод.

І тому слід повернути Андрія Сахарова у контекст сучасності, як морального орієнтира на шляху розбудови громадянського демократичного суспільства, шляху, який виявився тривалим, тернистим і небезпечним.

У цю грудневу пору в Україні уже втретє проходять Дні Сахарова. Тема цьогорічних заходів, які відбуватимуться у Києві та Одесі, — «Психіатрія і мистецтво». Вона обрана не випадково, адже сфера психіатрії залишається проблемною, передусім у сусідній Росії, де порушення прав людини у цій царині відбуваються повсякчас. А саме ці питання були у фокусі уваги Андрія Сахарова.

Завтра, 14 грудня, о 18.30 на сцені Одеського національного академічного театру опери та балету — концерт пам’яті Андрія Сахарова за участю видатного піаніста сучасності, народного артиста України Олексія Ботвінова — одного з найкращих у світі виконавців музики С. Рахманінова.

У виконанні оркестру Одеської опери (диригент Ігор Шаврук) прозвучать Концерт №2 для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова і вокальна симфонія Густава Малера «Пісня про Землю». Вокальні партії виконають лауреати міжнародних конкурсів Наталя Павленко (сопрано) та Олександр Шульц (тенор).

Усі глядачі отримають примірники книги «Нам потрібен Сахаров», автори якої — політики та правозахисники — пояснюють, яке значення для них особисто і для сучасного суспільства загалом має інтелектуальна, наукова і морально-етична спадщина Андрія Сахарова.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 1825
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua