РубрикиБез рубрики

Через загрозу вторгнення

У середу, 28 листопада, Президент України підписав указ №393/2018 «Про введення воєнного стану в Україні».

У документі, зокрема, зазначається:

«У зв’язку із черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, з метою створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановляю:

 1. Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

 2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, командуванням видів Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з’єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеці-альної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

 3. У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєн-ного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 — 34, 38, 39, 41 — 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

 4. Кабінету Міністрів України:
  1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
  2) забезпечити постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період.

 5. Державній службі України з надзвичайних ситуацій невідкладно разом з обласними державними адміністраціями, іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначені об’єкти єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем.

 6. Обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

 7. Міністерству закордонних справ України забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про введення в Україні воєнного стану, про обмеження прав і свобод людини і громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та полі-тичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.

 8. Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Нагадаємо, вночі з 24 на 25 листопада російські прикордонники обстріляли та захопили групу з трьох кораблів українських Військово-Морських сил, що здійснювали плановий похід з Одеси до Маріуполя. Після неприкритого акту агресії в Керченській протоці Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження в країні воєнного стану. Верховна Рада на своєму позачерговому засіданні 26 листопада підтримала це рішення та ухвалила відповідний закон про введення воєнного стану в Україні.

З огляду на ухвалені рішення (з усіма поправками і доповненнями) воєнний стан запроваджено на 30 днів, починаючи із 28 листопада. Він поширюється на області, прилеглі до російського кордону, ті, які виходять до акваторії Чорного та Азовського морів та які межують з контрольованим Росією Придністров’ям: Вінницьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Харківську, Чернігівську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, а також на нашу морську акваторію.

«Одещина має як морський кордон, так і сухопутний — із Придністров’ям. Заходи безпеки справді посилено, але вони менш за все торкатимуться звичайного життя людей. Жодних обмежень при перетині кордону для наших громадян не існує. Так само, як і щодо переміщень усередині країни. Якщо ви запланували поїхати у відпустку — нема підстав її скасовувати. Розмови про повну мобілізацію та припинення соціальних виплат — повна нісенітниця» — заявив на спеціально скликаному брифінгу голова ОДА Максим Степанов.

Він також підкреслив, що всі чутки-лякалки про начебто запровадження комендантської години, заборону продажу в нічні години алкогольних напоїв, конфіскацію майна, примусову трудову повинність чи поселення військових у квартирах ци-вільних є саме чутками, і закликав, аби не втрапити на гачок чужих інформаційних провокацій, послуговуватися винятково офіційними повідомленнями.

До речі, щодо офіційних повідомлень. Як запевняє Нацбанк, під час воєнного стану банківська система працюватиме у звичайному режимі, жодних адміністративних обмежень на валютному чи грошово-кредитному ринку НБУ не запроваджуватиме.

Міноборони, у свою чергу, застерігає: Росія посилила розповсюдження фейкових інформацій, зокрема у вигляді нібито «офіційних документів» та «наказів».

Повертаючись до вчорашнього брифінгу Максима Степанова, голова ОДА, з-поміж іншого, за-значив: «Так, зрозуміло, будуть посилені всі заходи безпеки щодо перетину кордону із Придністров’ям. Посилені заходи безпеки щодо перетину кордону громадянами Росії. Ймовірно, для перевірок зупинятимуть більше автомобілів… Але якщо в інших дев’яти областях штаби оборони були створені тільки зараз, то в Одесі такий штаб працює з березня 2017 року, а відтак усе, що стосується життєдіяльності нашої громади, працює в звичайному режимі».

Переглядів: 107
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua