РубрикиБез рубрики

«Неапольське диво»

У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшановувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, архієпископ Неаполя, виставив для пошанування найголовнішу реліквію своєї єпархії — ампулу з кров’ю священномученика Януарія.

«Ви не лише відчинили нам двері свого дому й цього прекрасного катедрального собору, а й забажали особисто виставити найбільший скарб вашої архієпархії — мощі святого Януарія», — сказав у своєму подячному слові до архієпископа Неаполя голова Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав.

На завершення божественної літургії предстоятель УГКЦ благословив вірних реліквією, а відтак процесійно переніс її до місця зберігання — спеціального сховища бічної каплиці собору. У момент покладання реліквіарію до сховища кров святого Януарія миттєво стала рідкою. Оберігач реліквії повернувся до вірних з оголошенням: «Я маю сказати вам важливе повідомлення. Сталося чудо: кров священномученика Януарія в руках блаженнішого Святослава стала рідкою», демонструючи капсулу з повністю розрідженою кров’ю.

Після цього глава УГКЦ знову благословив вірних мощами святого. «Під час процесійної ходи, коли я з трепетом ніс мощі святого Януарія, я просив у нього про заступництво за україн-ський народ та припинення війни в Україні», — розповів блаженніший Святослав.

Зазначимо, що неаполітанського святого вшановує як католицька, так і православна церкви. Януарій був єпископом, мученицьку смерть (йому відрубали голову) прийняв близько 305 року. Християни Неаполя зібрали його засохлу кров із землі в посудину. Люди вірять, що диво розрідження крові святого Януарія є знаком того, що він опікується їхнім містом та вислуховує їхні молитви. А ще воно є викликом для сучасної науки. Кров святого, страченого в IV столітті, зазвичай тричі на рік перетворюється з густої форми на рідку. Востаннє це диво сталося під час відвідин архієпархії папою римським Франциском: тоді кров розрідилася наполовину, повідомляє секретаріат глави УГКЦ в Римі.

Переглядів: 94
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua