РубрикиБез рубрики

Це цікаво

Хто найкраще знає англійську?

Шведи найкраще з-поміж громадян 88 держав знають англійську мову як іноземну. Про це свідчать результати відповідного міжнародного дослідження English Proficiency Index.

Згідно з його результатами, до п’ятірки лідерів також потрапили Нідерланди, Сінгапур, Норвегія і Данія. Україна у цьому рейтингу посіла 43-є місце: рівень володіння англійською у нас визначили як «середній». Найгірше англійську як іноземну знають у Лівії, Іраку, Узбекистані, Афганістані й Саудівській Аравії.

У дослідженні взяли участь 1,3 мільйона респондентів. Його автори зробили висновок, що люди, які розмовляють англійською, відкритіші до спілкування і справедливіші щодо прав жінок. Цікаві й такі результати: жінки володіють іноземною краще за чоловіків, а найчастіше нею послуговуються ті, кому від 20 до 30 років.

З пластиком впораються… гриби

Згідно з результатами, зібраними сотнею науковців із 18 країн світу під егідою Королівського ботанічного саду Кью, гриби можуть перемогти у війні з пластиком і допомогти людині очистити планету від відходів, що руйнуються багато років і забруднюють навколишнє середовище.

Kew Gardens і команда з’ясували, як різні організми можуть розкладати пластмаси, очищати радіоактивний матеріал і навіть прискорювати виробництво біопалива.

Гриб Aspergillus tubingensis, знайдений торік китайськими вченими на сміттєзвалищі в Пакистані, руйнує зв’язки між молекулами пластику, а потім розділяє їх, використовуючи свій міцелій. Процес займає кілька тижнів, а не десятиліття, які потрібні, щоб пластик розпався природним чином. Ця здатність грибів може стати одним з ін-струментів вирішення екологічної проблеми пластикових від-ходів, яка з кожним роком наростає.

За оцінками, існує близько трьох мільйонів видів грибів, і ця знахідка, за словами, старшого вченого доктора Іллі Леіча, дуже важлива, зважаючи на світову екологічну проблему.

Зараз проводяться перші дослідження, а через п’ять-десять років можуть бути їх практичні результати. Є надія, що гриби революціонізують процес переробки пластмас і забезпечать стійкий метод їх розкладання.

Загальмував — повітря зіпсував

Учені з університету Пенсільванії (США) встановили, що у навколишнє середовище, крім вихлопних газів, потрапляють ще й дрібні частки гальмівних колодок, шин та фрагменти дорожнього покриття.

Ці утворення у вигляді сумішей нависають над магістралями. На ділянках з інтенсивним рухом зафіксовано на 30 % більше шкідливих часток, серед яких переважають продукти зносу покришок.

Автор дослідження, професор кафедри наук про Землю і навколишнє середовище Пенсільванського університету Рето Гирі попереджає, що пішоходи, водії та мешканці найближчих населених пунктів дихають забрудненим повітрям. На трасах, де переважає повільний рух, спостерігається менша кількість часток від гальмівних колодок, але більша від зношених шин. За теплої сухої погоди концентрація шкідливих речовин у повітрі зростає.

Дослідники помітили, що частки шин потрапляють і в океани.

При виготовленні гальмівних колодок і шин використовують азбест, кадмій, силікати, сурму, свинець та цинк. Ці речовини, потрапляючи в атмосферу у вигляді дрібних часток, становлять небезпеку для здоров’я.

Щорічно у світі від забруднення повітря помирає близько 4 мільйонів людей.

Переглядів: 102
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua