РубрикиБез рубрики

Мовою науки та мистецтва

«Голодомор в Україні 1932—1933 років як злочин геноциду» — цю тему обговори-ли за «круглим столом» в Одеській національній науковій бібліотеці вчені, бібліотекарі, журналісти.

Йшлося про те, як осмислення минулого може допомогти визначенню майбутнього, про моральний вимір суспільства в часах Голодомору, також і про таке важливе питання, до якої сфери нам віднести оцінку демографічних і соціальних втрат України внаслідок геноциду.

Перед студентами — майбутніми істориками — виступили: В’ячеслав Кушнір — доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Наталія Петрова — кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України, заступник декана з наукової та виховної роботи цього ж факультету, Олена Золотарьова — ад’юнкт-професор Міжнародної кадрової академії, доцент кафедри правових дисциплін Одеського інституту МАУП, Юрій Слюсар — заступник директора з наукової роботи Одеського краєзнавчого музею, Лариса Бур’ян — завідувачка науково-бібліографічного відділу ОННБ, заслужений працівник культури України, Лариса Дем’янишина — художниця, голова відділення ВУТ «Просвіта» у Южному, Ольга Шубіна — редакторка інформагенції «Контекст-Причорномор’я», Роман Кракалія — заслужений журналіст України, член НСПУ.

У бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Голодомор в Україні 1932—1933 років: площина сучасних досліджень».

Відбулися мультимедійні презентації «Закарбовано у пам’яті: пам’ятники жертвам голодоморів, споруджені в Україні та світі», «Скорботний янгол: тема Голодомору очима художника, творчий доробок Лариси Дем’янишиної».Із 22 листопада по 2 грудня в Одеському історико-краєзнавчому музеї (вул. Гаванна, 4) експонується пересувна виставка «Україна. 1932—1933. Геноцид голодом».

Експозицію підготував Український інститут національної пам’яті за матері-алами Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Державного галузевого архіву СБУ, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Національного художнього музею України, Інституту історії України НАНУ, Інституту демографії та соціальних відносин ім. М. Пту-

хи НАНУ та фотографій, наданих В. Удовиченком та С. Липовецьким.

Оглянути експозицію можна щодня, крім п’ятниці, з 10.00 до 17.00.

Переглядів: 75
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua