РубрикиБез рубрики

Таємниця старої циганки

Сьогоднішнього вечора в Одеській опері — один з найвідомі-ших шедеврів Джузеппе Верді «Трубадур». Цього разу вистава присвячена творчому ювілею (25 років на сцені театру) заслуженої артистки України Олени Стародубцевої (на знімку), яка виконає партію циганки Азучени. Саме за цю роль вона отримала відзнаку на оперному фестивалі у Бусетто (Італія, 2007 рік), де була визнана найкращою виконавицею цієї партії.

Готуючись до спектаклю, Олена поділилася своїми враженнями та відчуттями:

— Незважаючи на вік, досвід, ювілеї, артист повинен щоразу по-новому доводити, що він гідний виходити на велику сцену... Для мене це особлива партія, я дуже її люблю, з неї я починала свій шлях в Одеській опері. Не можна сказати, що звикла її виконувати — хвилююся, як і 25 років тому.

Хочу згадати тих людей, з якими доводилося виходити у цьому спектаклі на сцену, адже ми, артисти, працюємо в команді, і для нас партнери — це найважливіше, хоча вони весь час змінюються. 25 років тому це були Анатолій Капустін і Людмила Ширіна, потім — Валерій Бендеров і Лариса Зуєнко, згодом — Олександр Шульц й Анна Литвинова, в нинішній виставі — Юлія Терещук та Олег Злакоман. Від цього палітра спектаклю стає багатшою, адже кожен з артистів, з ким разом виходимо на сцену, віддає їй частинку себе, свого таланту. Ні, я не відчуваю легкості чи звикання при виході на сцену сьогодні, маючи такий досвід, поруч з молодими. Навпаки, вони не дають мені розслабитися, адже оперні солісти — це бійці, вони цілеспрямовані й самовіддані і роблять все можливе, щоб вистава вдалася якнайкраще.

Диригент, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле розповів про актуальність цього твору для сучасної людини:

— Ця опера Верді дуже сумна, трагічна, складна. Але опера завжди — це синтез багатьох видів мистецтва, і вона незрозумілим чином зачіпає сфери підсвідомого, вливаючи в нас моменти щастя, горя, ревнощів, жагу до життя, в такі закапелки свідомості, що пояснити просто змістом це неможливо. Попри все, що там відбувається, це дуже життєствердний твір — на славу людського духу, віри, любові, справедливості, відданості. «Трубадур» відрізняється від інших опер багатством мелодій, тим, що безліч арій з цієї опери стали шлягерами.

Життя не зупинити. Проходять ювілеї, запалюються нові зірки, разом з іменитими майстрами на сцену виходять молоді виконавці… Нині двоє артистів вперше виконуватимуть свої партії. Юлія Терещук і Олег Злакоман, уже добре знані поціновувачам мистецтва, постануть у ролях Леонори й Манріко. З Олегом Злакоманом це вже сімнадцята партія за час роботи в театрі. Павло Смирнов також уперше виступить. Разом з ними — визнані майстри: Василь Навротський, Віктор Мітюшкін, Олена Стародубцева. Коли молоді артисти виходять на такі відповідальні рубежі поруч з такими видатними майстрами — у них більше шансів підкорити ці рубежі.

— Нещодавно Одеський театр опери та балету втратив свого головного хормейстера — пішов із життя Леонід Бутейко. У цій опері — чудові хорові сцени. Як вдалося справитися з хоровими партіями, чи було складно?

— Після того як помер головний хормейстер Леонід Бутенко, людина з енциклопедичними знаннями, людина, що завжди була в театрі, нам, певна річ, дуже важко. Можу сказати, що це був найкращий хормейстер у моєму житті. Наразі для театру він — людина незамінна. Він володів майстерністю відчувати і створювати обертони — це коли всі артисти співають однаковим звуком, без коливань. Життя не стоїть на місці, й нещодавно відбувся конкурс на замі-щення вакантної посади. Головним диригентом став Валерій Регрут, він — гідний кандидат і чудовий фахівець, але тепер його і наше завдання — зберегти цю височенну планку звучан-ня хору, яку підняв Леонід Бутенко...

Подейкують, що у Мілані в одному з трактирів, з часів прем’єри «Трубадура» у Ла Скала, лежить пляшка доброго вина, яку віддадуть тому, хто розповість у подробицях зміст опери. Відтоді минуло понад сто років, спектаклі завжди проходять з аншлагами, а от пляшка з вином й досі на місці. Саме час піти до театру, послухати музику геніального Верді, щоб розкрити для себе таємницю, яку розповіла стара циганка...

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 79
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua