РубрикиБез рубрики

Чорна царівна

Серпанковий ранок оповив поле молодої осені. Павутиння кришталевими коралями звисало з різнокольорових кущів. Крізь рідкий туман пробивалося проміння сонця, що тільки-но зійшло.

Вузькою стежкою недалеко від тихого лиману повільно йшла замріяна дівчина, тоненька, як очеретинка. В руках тримала мокрий від роси букет польових квітів (таких же сумних, як і її овид).

Обіч стежки стояв яскраво-червоний кущ калини. Дівчина зробила до нього кілька кроків, щоб зламати гілочку до букета, і… заклякла, мов вкопана. З-під куща почулося холодне, погрозливе сичання: «Не руш — це моя територія».

Тоненька спинка дівчини вкрилася крижаним холодом. У цю ж мить з-під куща на стежку вилетіла чорна стрічка. Рівна, як стріла, з ледь піднятою голівкою. Вона летіла так швидко, що майже не торкалася землі. Жоден її м’яз не ворушився, не тремтів.

«Гадина!» — дівчина усвідомила це не так розумом, як усім своїм маленьким тілом, що вмить закам’яніло. Несила було осягнути, що серед такої ніжної краси жило огидне зло. Хоча й воно намагалося вдягнути на себе красиві шати: чорна луска сліпуче виблискувала на сонці, а на піднятій голівці вимальовувалася ніби невеличка корона. Чи то тільки здавалося? Та попри оманливу красу, вона не давала людям забути: бережися — світ різноманітний, добро та зло у ньому поруч, і зло нерідко рядиться в шати добра.

А гадина чорною стрічкою неслася вздовж стежки, стрімко віддаляючись від дівчини. І лише її маленька голівка, піднята над довгим пласким тілом, попереджала: не наближайся — зло існує!

Дівчина довго стояла, не маючи сил ворухнутися, поки змія не перетворилася на далеку чорну цятку.

Світ притих. Барви його потьмяніли. Довкруж стало сумно. Навіть пташки перестали щебетати. Дівоча душа стислася від жаху.

То чого ж у світі більше — добра чи зла? І хто творець того зла?

Такий неповторно прекрасний у своєму розмаїтті світ… А невеличке зле створіння може зіпсувати його — отруїти, понищити ніжну красу, порушити гармонію…

Добро і зло. Що ж сильніше?

Наталія ШАТАЛОВА.
м. Южне.

Переглядів: 79
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua