РубрикиБез рубрики

Коли злітає синій птах...

Більше двох років тому на приміщенні Савранської районної дитячої бібліотеки несподівано з’явився синій птах. Він прилетів сюди із чиєїсь уяви, із мрій, і застиг у малюнку.

«Чому саме тут — на стіні старої непривабливої будівлі, яка потребує ремонту?» — дивувалися перехожі. Але птах тим не переймався. Він думав про щось своє і, здавалося, був готовий у будь-яку мить піднятись у небо. І той момент настав. Це відбулося одного листопадового дня 2018-го.

Ідея створення на базі бібліотеки сучасного медіацентру зародилася давно. Коли у 2015 році посаду голови Савранської райдержадміністрації обійняв Віталій Свічинський, стояти на місці, жити за звичкою і мислити трафаретними категоріями стало просто неможливим. У районі почали проводитися масштабні заходи, з’являтися нестандартні проекти. Нова команда зуміла зацікавити місцевий люд, згуртувати небайдужих, надихнути їх до творчого використання наявних можливостей. Саме тоді Оксана Орел, яка на той час очолювала відділ культури, й озвучила думку про те, щоб надати бібліотеці нового життя, щоб читачі могли реалізовувати там культурно-освітні та інтелектуальні потенціал і потреби, задовольняти свої інтереси. Цією ідеєю загорілося й підростаюче покоління, зробивши символом своїх бажань синього птаха.

Звісно, що для втілення задуманого треба було добряче постаратися, попрацювати. Щонайперше, підготували проект «Вільний читацький простір», який враховував смислове та практичне перевлаштування бібліотеки. Подавали його на різні конкурси, презентували в Одесі, розміщували в соціальних мережах. Це дало результати. За підтримки голови облдержадміністрації Максима Степанова проект був включений до програми «Розумний регіон». Завдяки цьому Савранська бібліотека оснастилася комп’ютерами, проектором, відеокамерою. Ну а ремонт зробили силами працівників районного будинку культури та книгозбірень, і тут проявивши творчість та винахідливість. І зовнішній, і внутрішній вигляд дитячої бібліотеки невпізнанно змінився. Дали лад і старим меблям, так би мовити, реанімувавши їх і зі смаком доповнивши ними інтер’єр. Сумою у 21 тисячу гривень допоміг у ремонті районний бюджет.

Тож гостям, які прийшли на відкриття сучасного медіацентру «Вільний читацький простір», було що показати. Не офіційними, а простими і щирими були виступи т.в.о. голови райдерж-адміністрації Оксани Орел і директорки централізованої бібліотечної системи Світлани Стукаленко. Вони розповіли, які доводилося переборювати труднощі, як у процесі роботи жартували, сперечалися і раділи. А працівники згадували, скільки разів мусили перефарбовувати в інший колір стелю, щоб дібрати найприйнятніший, як пізно ввечері просили невгамовну Оксану Петрівну йти додому відпочити, аби вона вночі не підкинула ще якусь ідею. Це створювало невимушену, довірливу атмосферу.

Методист Савранської ЦБС Ірина Бузинська з допомогою великого екрана акцентувала увагу присутніх на основних моментах втіленої ініціативи, відповідала на запитання. Робила це грамотно, професійно. Бо ж пройшла навчання за програмою інкубації громад-ських проектів для міст Одеської області #Спро-можності Challenge в рамках «Київського діалогу». Най-більше всіх зацікавили презентовані зони вільного простору: «SityBooks», «Sityгра», «Оn-line-Sity», «Sity-фільм», «Sityмузика», «Sityрелакс», пояснення до яких підкріплювалося слайдами. Було зрозумілим, що зони не мають жорстких кордонів. Читач зможе з однієї території переходити на іншу, аж поки не знайде те, що задовольнить його запити, де йому буде найбільш комфортно і затишно.

Переконані, завдяки сучасним технологіям читацька аудиторія зросте. Тим паче, що планується розширити центральне приміщення районної бібліотеки, а це дозволить охопити вільним простором і дорослих читачів.

Ще більше позитиву додали присутнім виступи самих дітей. Радість від здійснення їхньої мрії звела нанівець і страх перед поважною аудиторією, й побоювання забути вивчені слова. Тож дитячі голоси звучали чітко й упевнено.

На завершення заходу юні читачі підготували ще й своєрідний сюрприз. Поки дорослі обмінювалися враженнями, спілкувалися, вони, посхилявши голівки над столами, щось зосереджено передавали на папері. Як з’ясувалося, то були малюнки птахів, з яких, тримаючи в руках, діти зробили виставку. У кожного — свій птах, своя мрія…

І вкотре пригадалися слова, сказані свого часу головою РДА Віталієм Свічинським: «Кожна влада повинна передавати наступній свою стратегію». Він, переїжджаючи із Саврані на нове місце роботи — заступника голови Одеської обласної державної адміністрації — її передав. Савранська команда утримує підняту планку. І тому створені дитячою уявою птахи теж обов’язково злетять, підкорюючи небо.

Діана МУДРА.
Савранський район.

Переглядів: 71
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua