РубрикиБез рубрики

Напередодні об’єднавчого Собору

У понеділок, 19 листопада, на офіційному сайті Вселенської патріархії з’явилося повідомлення про те, що об’єднавчий Собор Української православної церкви відбудеться у грудні.

«У ході підготовки зібрання Святого та Священного Синоду 27-29 листопада 2018 р. Константинопольський Вселенський патріархат знову підтверджує своє священне рішення про надання томосу автокефальній Православній церкві в Україні, — цитує повідомлення Релігійно-інформаційна служба України. — Допоки процес підготовки до Святого Собору Православної церкви в Україні триває, конкретну дату (його скликання — Прим. risu.org.ua) впродовж грудня 2018 року буде представлено для підтвердження й оголошення Святим та Священним Синодом Вселенського патріархату».

Відтак, слід сподіватися, що 27-29 листопада Константинополь офіційно оголосить дату скликання об’єднавчого Собору Української православної церкви.

У той же день патріарх Київ-ський і всієї Руси-України Філарет на своїй сторінці у Фейсбуці поширив заяву, в якій наголосив на недопустимості того, щоб привід змін у Церкві був використаний недоброзичливцями, аби підірвати її єдність чи перетворити на знаряддя чужих інтересів. У заяві, зокрема, йдеться:

«У зв’язку з поширенням низки публікацій, явною метою яких є посіяти замішання в Українській церкві та в суспільстві, підірвати процес діалогу між українською стороною та Константинопольською Матір’ю-Церквою — Вселенським патріархатом, хочу повідомити всіх про наступне.

Обрання предстоятеля для єдиної помісної Української православної церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене й утверджене церковне об’єднання.

Самовисування кандидатур на предстоятельство в Церкві не допускається канонами. Раніше повідомлялося, що єпископат УПЦ Київського патріархату пропонуватиме мою кандидатуру для обрання предстоятелем.

Я дякую єпископату за висловлення довіри до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку повноти Київ-ського патріархату і всього суспільства. Зараз у мене є сформоване бачення того, як далі треба діяти, і про нього через наше особисте спілкування знають наші партнери з діалогу, що триває. Запевняю, що в рамках цього діалогу ми дотримувалися і будемо дотримуватися взятих на себе зобов’язань так само, як і його інші учасники.

Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі, я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення, та очікуючи від нього підтримки моєї позиції.

Підставою для відповіді буде виключно розуміння блага Церкви і відповідальність перед Господом за належне виконання дорученого мені Ним служіння на Київському престолі, яке я, з милості Божої, несу вже понад 52 роки.

Дотепер, коли було потрібно для Церкви, я був твердим і непохитним, не полишаючи предстоятельства, хоч і вимагали цього від мене у Москві, вживаючи і примус, і обіцянки. Так само заради блага Церкви я йшов і на поступки, зокрема, коли бувши предстоятелем УПЦ, я заради об’єднання у 1992 році поступився цією посадою.

Рік тому Московська патріархія моє бажання досягти визнання автокефалії Української церкви і мій лист про кроки, спрямовані до цього, сприйняла як нагоду зруйнувати і поглинути Київський патріархат. Я рішуче став на заваді цьому — і московський план провалився.

За всі ці десятиліття ні погрози сильних світу цього, ні море бруду, яким чорнили моє ім’я, ні «заборони та анафеми» — ніщо не змусило мене відступити від виконання волі Божої та служіння Українській церкві. Історія засвідчує вірність такого шляху, і я хочу запевнити наш єпископат, духовенство і паству, що не відступлю від нього і в майбутньому.

Тому і зараз, маючи відповідальність як патріарх Київський і всієї Руси-України, я робив і робитиму все необхідне для того, щоби об’єднавчий процес був успішно довершений, щоби єдина помісна УПЦ була утверджена, а потім визнана іншими помісними церквами.

Одночасно недопустимо, щоби привід змін у Церкві був використаний недоброзичливцями, аби підірвати її єдність чи перетворити на знаряддя чужих інтересів — таке знаряддя, яким, на жаль, є зараз митрополія Московського патріархату в Україні. Нашому народу і країні потрібна справді незалежна Церква, а не чужий інструмент, лише прикритий найменуванням незалежності.

Супротивники розуміють історичну важливість того, що відбувається, так само як і чутливість процесу підготовчого діалогу. Тому і роблять все, на що здатні, щоби перешкодити успіху, задіявши різні засоби — гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду.

Я закликаю і всю повноту Церкви Київського патріархату, й українське суспільство, і всіх учасників об’єднавчого процесу — зберігати мудрість і тверезість. Мета ворогів — посіяти недовіру і замішання. Наша спільна мета — успішно завершити розпочату справу.

І я вірю, що це відбудеться — з допомогою Божою!».

Натомість в Українській православній церкві (Московського патріархату) пригрозили покарати всіх, хто візьме участь в об’єднавчому Соборі.

«Нашою Церквою було прийнято соборне рішення, яке є обов’язковим для виконання всіма вірними Українській православній церкві (МП). Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян. У цьому рішенні сказано конкретно, що брати участь у так званому «об’єднавчому соборі» ніхто з нас не може», — цитує на своїй сторінці у ФБ Центр інформації УПЦ (МП) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія.

За його словами, якщо цим рішенням деякі єпископи знехтують, то це буде розцінено як «канонічне порушення». «Все, що йде врозріз з канонічними правилами і тими рішеннями, які прийняті Українською православною церквою, буде розцінене як канонічне порушення, за яким ітиме відповідне дисциплінарне стягнення. Це не покарання — «мечем рубаємо», а констатація того, що певний священнослужитель порушив архієрейську клятву і вийшов з канонічної Церкви, яка його породила як єпископа», — наголосив митрополит Антоній, додавши, що питання про те, яким саме буде покарання, вирішуватиме Синод згідно з церковними канонами.

Переглядів: 104
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua