РубрикиБез рубрики

Вино, міліна і хоро

У минулі вихідні центральна площа Болграда стала місцем проведення дводенного фестивалю вина, на якому свою продукцію представили як місцеві винороби, так і гості з Ізмаїла, Одеси, села Шабо Білгород-Дністровського району, а також міст Комрат і Вулканешти (Молдова).

На думку учасників і гостей, нинішній, уже восьмий, Bolgrad Wine Fest став наймасовішим за всі роки його проведення. Загалом у ньому взяли участь 45 виробників вина, 24 підприємці запропонували страви національної кухні, а ще 49 — сувенірну продукцію.

Усі презентовані зразки вина можна було не тільки продегустувати, а й придбати за ціною, набагато нижчою від ринкової. Крім різної винної продукції, було багато й розмаїтих страв, перед-усім, звісно, болгарської кухні. Як-от каурма (смажена баранина зі спеціями), бринза і знаменита міліна (пиріг із солоним сиром). Деякі делікатеси готувалися на грилі й у величезних котлах прямо на площі.

На центральній алеї свої вироби презентували народні умільці з Болградського та Ізмаїльського районів, Одеси, Івано-Франківська та Молдови.

Упродовж дня тут виступали художні колективи з Болградського району і Болгарії, а ввечері на всіх чекали народні гуляння з традиційним болгарським хоро і виступ спеціально запрошеної на свято співачки Солохи.

За підсумками фестивалю його абсолютним переможцем став винороб з Ізмаїла Василь Живора, який зібрав аж дев’ять дипломів. Приз глядацьких симпатій дістався наймолодшому виноробу, також з Ізмаїла, Наталії Шестовій, яка ус-пішно дебютувала на фестивалі. Всі переможці у подарунок отримали дерев’яні барила для вина. Найвправніших кулінарів, які готували каурму, бринзу, міліну та інші національні страви, відзначили не тільки дипломами, а й чавунними казанами. За кращу міліну перемогу присудили Віталієві Бошкову із села Кам’янка Ізмаїльського району, каурму — Миколі Постолову, а бринзу — Марії Парасківій з, відповідно, Виноградного та Олександрівки Болградського району.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
м. Болград.

Переглядів: 88
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua