РубрикиБез рубрики

Поза часом і простором

У лісах Амазонії знайшли плем’я, яке ніколи не бачило цивілізацію. Воно налічує близько 200 осіб.

Цілковито дике, за нашими мірками, плем’я зняв з висоти безпілотник експедиції Бразильського національного фонду індіанців FUNAI. Досліджуючи ліси Амазонії, співробітники організації подолали близько 300 кілометрів — 180 кілометрів на човнах, автомобілях та мотоциклах, ще 120 — пішки.

Общину індіанців, яка ніколи не контактувала із зовнішнім світом, вчені виявили між притоками річок Ютаі та Юруазиньо. Про те, що ці люди ізольовані від досягнень циві-лізації, свідчать давні способи видобування їжі та спорудження житла. На знятих кадрах видно узлісся, де індіанці вирощують кукурудзу, банани, боби та інші культури. Звірів вони полюють за допомогою лука, стріл і древньої сокири. Учасникам експедиції вдалося сфотографувати кілька предметів побуту індіанців, а також каное (їх ви бачите на світлині) для пересування по Амазонці та її притоках.

За попередніми висновками фахівців, це плем’я належить до мовної групи пано — її представники живуть у вологих лісах Бразилії, Перу та Болівії.

За оцінкою вчених, у резервації «Вале до Яварі», де вже знаходили досі невідомі общини, проживають 11 племен, які вступали в контакт із зовнішнім світом, й вісім — повністю ізольованих.

Місцеві жителі неохоче зближуються з прибульцями, намагаючись триматися подалі від цивілізації. Дослідники відзначають, що аборигени потребують захисту від браконьєрів, які не тільки виснажують тамтешні ресурси, а й нападають на племена. «Ми повинні активізувати пильність та нагляд, щоб приборкати шукачів легкої наживи, зокрема й золотошукачів, і забезпечити повне володіння тією територією її корінними народами», — цитує прес-служба FUNAI координатора експедиції Віктора Фуіса.

Переглядів: 94
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua